Viva Франківськ!

Журнал «Фокус» оприлюднив рейтинг найкомфортніших міст в Україні. Висновки дослідження показали, що найкраще жити в Івано-Франківську.

Івано-Франківськ
Міська ратуша

Другу сходинку посів Київ, третю позицію поділили Дніпропетровськ, Тернопіль і Чернівці.

В рейтингу брали участь 50 міст, кожне з яких може претендувати на звання найкращого в державі – всі обласні центри, мільйонники, молоді міста, побудовані спеціально для співробітників атомних станцій і супутники Києва, куди активно перебираються мешканці столиці.

Оцінювалися учасники за 50-бальною шкалою в 11 критеріях: розвиток інфраструктури, рівень злочинності, екологічна ситуація, інвестиційна і туристична привабливість, рівень безробіття, середня заробітна плата, вартість житла та інші показники. При оцінюванні використовувались дані офіційної статистики по кожному місту, дані профільних міністерств і відомств у містах. Більшість оцінок проводилися з розрахунку на тисячу мешканців.

Івано-Франківськ
Архів

«Четвірки» принесли перемогу
Перше місце Івано-Франківську забезпечили стабільні «четвірки» за всіма критеріями відбору. Київ не переміг в рейтингу через два різких провали – столиця отримала найнижчі бали за дороговартісне житло і погану екологічну ситуацію.

Івано-Франківськ

Окрім безумовної туристичної привабливості, Івано-Франківськ вирізняється порівняно великою кількістю навчальних закладів. В місті функціонує вісім державних і недержавних ВУЗів ІІІ і IV рівня акредитації, при тому, що населення Івано-Франківська ледве перевищує 240 тисяч осіб.

Також Івано-Франківськ може пишатися невисоким рівнем злочинності. Станом на 1 травня міліція відрапортувала, що на кожну тисячу мешканців міста припадає лише 7,6 злочинів. Для порівняння: в інших українських містах цей показник інколи сягає 27.

Для життя Івано-Франківськ вигідний завдяки відносній дешевизні житла (за київськими розрахунками (прим. автора). В новобудовах метр вартує біля 1000 доларів, а середня його вартість на вторинному ринку складає 740 доларів. Перший заступник міського голови Івано-Франківська Володимир Швадчак радий високій оцінці міста, він особисто прийняв відповідний диплом, - передає офіційний сайт міськвиконкому.

Івано-Франківськ

У рамках дослідження також виявлено декілька переможців у додаткових номінаціях. Київ став найпривабливішим містом України для інвестицій, Переяслав-Хмельницький – екологічно найчистіше місто з найдешевшим житлом, в Одесі найнижчий рівень безробіття, в Сімферополі найдешевші комунальні послуги, Коломия (Івано-Франківська область) – найбезпечніше місто, в Енергодарі (Запорізька область) найкраще розвинена інфраструктура, а Судак – місто з найвищим культурним потенціалом. Так що ніхто не залишився обділеним!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: