Війна, що забрала 60 мільйонів життів. 75 років тому фашистська Німеччина вторглася в Україну

За роки війни Україна втратила  понад 13 мільйонів людей.

Сьогодні – День скорботи та вшановування пам'яті жертв війни в Україні. 22 червня 1941 року почалася німецько-радянська війна.

З метою вшанування пам'яті загиблих, у 2000 році тодішній президент України Леонід Кучма підписав указ про щорічне відзначення цього дня, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

За останні десятиліття історики оприлюднили багато архівів, у тому числі засекречених. Ці документи дають можливість по-новому оцінити діяльність вищого керівництва Радянського Союзу напередодні війни.

Але якими б не були оцінки істориків, одне питання завжди буде поза політикою – людські долі. За різними оцінками вчених, під час війни загинули близько 60 мільйонів людей. З цього числа не менше 38 мільйонів – громадяни СРСР. Із них понад 13 мільйонів – українці. Це більше за втрати Великобританії, США, Франції та Польщі разом узятих.

У період від 1941 року до 1945-го населення УРСР зменшилося з 40 мільйонів до 27 мільйонів.

Нагадаємо, що для громадян Радянського Союзу війна тривала з 22 червня 1941 року до 9 травня 1945 року. У світі війна почалась 1 вересня 1939 року і закінчилися 2 вересня 1945-го після капітуляції Японії.

ВідеоСьогодні День скорботи і вшановування пам’яті жертв війни в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: