Війна в нинішній фазі - надовго. Глава благодійного фонду "Повернись живим" розповів, як закінчити АТО

Волонтер запевнив, що українська армія екіпірована краще за російську, і назвав основні потреби військових.

Війна на Донбасі в такій фазі, як вона зараз, - це надовго, поки сторони або не домовляться, або одна зі сторін не матиме рішучу перевагу, щоб зламати спротив іншої, і вирішити все за столом переговорів.

Про це заявив засновник волонтерської ініціативи "Повернись живим" Віталій Дейнега в ефірі "Сніданку з 1+1".

ВідеоУ гостях Сніданку Віталій Дейнега – засновник волонтерської ініціативи "Повернись живим"

"Ми маємо і далі посилювати армію, тоді ми маємо сильну переговорну позицію для того, щоб якось це закінчити. Поки ми слабкі, поки з нами не буде ніхто розмовляти, будуть Мінські угоди, затягування часу. Знаєте, з сильним чуваком, який може дати по морді, з ним значно всі схильніші домовлятися, а не чубитись", - наголосив він.

За словами Дейнеги, останні два роки на сході України ситуація приблизно зберігається.

"Просто трішечки гарячіше стало тут, трішечки гарячіше стало там. В цілому ідуть обстріли і одна сторона провокує іншу, і на деяких ділянках вони просто витягують великі стволи і починають одне одному насипати", - додав волонтер.

Водночас Дейнега зазначив, що нинішня армія ще далека від стандартів НАТО, але вже екіпірована краще за російську.

"Армія зараз – зовсім не та, що була три роки тому. Армія вже доволі непогано запакована саме тепловізорами, приладами нічного бачення. Це не значить, що вони не треба, це значить, що ми три роки не сиділи, склавши руки. Є зараз потреба в планшетах, які дозволяють артилеристам точніше і краще вираховувати, куди і як стрільнути, щоб влучити чітко, куди ти хотів. Є велика потреба в дрібному колісному транспорті, машинах. Кількість потреб у неї є значно меншою. Тому що є люди, які ці три роки щось роблять для того, щоб це мінялося. Плюс Міноборони теж робить свою роботу, може, не так, як ми хочемо, але робить, і не найгіршим чином", - запевнив він.

Окремо керівник благодійного фонду розповів про безкоштовний мобільний додаток "Будильник для військових".

"До нас в офіс прийшли наші друзі-креативщики і сказали, є така ідея: будильник, який знімає з тебе гроші на армію, якщо ти проспиш. Дівчинка, яка в нас працює, вийшла на кількох музикантів, вийшла на Жадана. Він сказав, що співати її не буде, але напише слова. Він написав текст, подзвонили Саші Кольцовій. Вона заспівала пісню, яка є рингтоном для того, щоб людина довше спала. Після того, як ви скачали додаток, ви встановлюєте собі плату за паузу сигналу будильника, щоб поспати довше. Максимум – від 1 грн до 1000, і діапазон часу – від хвилини до півгодини", - пояснив Дейнега.

Зауважимо, за останні три роки благодійному фонду "Повернись живим" вдалося зібрати для потреб української армії у зоні АТО понад 115 мільйонів гривень. Фонд доправив військовим більше 700 тепловізорів, щонайменше 50 навігаторів для військових літаків, а ще величезну кількість хірургічних інструментів для лікарів, що працюють на передовій, та медичне обладнання до лікарень, що розташовані впритул до зони АТО. 

Залиште свій коментар