Війна з наркобізнесом: мерія Дніпра випустила "летючий загін" на вулиці міста

Комунальники мають завдання знищити рекламу дилерів.

"Летючий загін" комунальників вийшов у Дніпрі на боротьбу проти наркоторговців. Написи з електронними контактами драг-дилерів заполонили вулиці міста, тому в мерії вирішили оперативно замальовувати таку ганебну рекламу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Адреси постачальників дурману написані на стінах, парканах, асфальті, сходах по всьому Дніпрі. Пропозицію спробувати наркотики можна побачити навіть на вході до дитячого парку у самому центрі міста. Міська влада закликала жителів повідомляти адреси, де намальовано таке неподобство. Для боротьби з написами організували групу на машині та з фарбопультом, який ліквідує написи. У черзі щодня – півсотні адрес для зафарбовування.

ВідеоВулиці та фасади будинків Дніпра заполонили реклами наркоторговців

Комунальники кажуть, що їхня робота невдячна. "Нагадує сізіфову працю, тому що ми фарбуємо – вони зверху малюють. Ми знову фарбуємо – вони знову. Ця пошесть росте, наче гриби", - бідкається керівник служби УРЕА Валерій Тетякін.

У поліції кажуть, що злочинці замітають сліди у мережі, тому схопити їх на гарячому – справа нелегка. "При передачі наркотиків покупцю фактично відсутній будь-який контакт із виконавцем закладок. Покупець зв'язується, отримує потрібну інформацію, аж до фотографії місця, де знаходиться сам наркотик, закладка", - пояснює один із керівників департаменту протидії наркозлочинності Сергій Чечель.

У мерії розповіли, що на горе-художників полюють патрульні поліцейські та муніципальна гвардія. Напередодні затримали цілу групу, якаписала на стінах адреси, але покарати підлітків не вдалося. "У соціальній мережі сказати піти намалювати там, гроші скинуть на картки, комусь поповнили телефон. Вік такий, що вони не підпадають ані під адміністративну, ні під кримінальну відповідальність", - розводить руками заступник міського голови Михайло Лисенко.

Підлітки відбулися профілактичною бесідою, а от їхнім батькам доведеться тепер фарбувати зіпсований фасад. Максимальний штраф за порушення благоустрію становить 1300 гривень. Між тим, комунальники налаштовані рішуче – вони обіцяють працювати, допоки наркоторговцям не набридне малювати свої контакти, або ж їх врешті не переловить поліція.

Раніше в Миколаєві люди зібралися на акцію протесту проти безкарного розповсюдження наркотиків, котре набрало масштабів епідемії. Номери телефонів та адреси сайтів, на яких за лічені хвилини можна замовити та придбати спайси, мікси та амфетаміни наркодилери пишуть просто на стінах та парканах, а правоохоронці бездіють і відпускають затриманих ділків на свободу.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Наступна публікація