Війна за молоко. На Сумщині конфлікт між селянами і молокозаводами "заблокував" дороги

Дата публікації
Війна за молоко. На Сумщині конфлікт між селянами і молокозаводами "заблокував" дороги

pixabay.com

Підприємці вже раді повернути стару ціну, проте селяни тепер вимагають ще більшу ціну.

На Сумщині селяни протестують, вимагаючи від представників молокозаводів підвищити закупівельну ціну молока. У рамках акцій протесту люди перекривають дороги, блокуючи роботу молокозбирачів.

Місцеві жителі звинувачують власників місцевих підприємців у змові. З 15 січня молокозаводи знизили ціну закупівлі молока у населення з 5 до 4 грн за літр.

За результатами зустрічей з місцевою владою та представниками протестуючих підприємці погодилися повернути стару ціну з доплатами за жирність. Тим не менш акції протесту не припиняються.

Як розповів ТСН.ua голова Буринської райради Евгеній Рябоконь, селяни вимагають від заводів компенсацій - доплати за те молоко, яке протягом місяця вони віддавали по 4 грн за літр. Крім того, за словами голови, селяни хочуть отримувати за базисний літр молока ще більше - 6 грн.

В Україні подорожчали молочні продукти

В Україні подорожчали молочні продукти

Представники молокопереробних підприємств у свою чергу відмовляються сплачувати селянами компенсації, пояснюючи це тим, що продукція вже реалізована, а видавати гроші минулим періодом вони не можуть. Крім того, підприємці кажуть, що ціна 6 грн за літр нерентабельна.

Голова Буринської райради Евгеній Рябоконь повідомив, що 20 лютого відбулася зустріч місцевих сільських голів з представниками протестувальників.

"Ми намагалися донести, що найкращий вихід із ситуації - це створення сімейних ферм, кооперативів для підвищення якості молока. Молоко від населення вважається неякісним, тому що є контакт з руками. Тому їм пропонувалося створити сімейну ферму, вводити декілька корів, придбати доїльні апарати (для цього є спеціальні програми), проводити охолодження молока. Якщо якість молока буде кращою, то ціна буде більша", - каже Рябоконь.

Проте селяни не погоджуються з такими аргументами. Відтак питання наразі лишається невирішеним і пристрасті лише розпалюються. Дійшло навіть до травм.

Місцева жителька на умовах анонімності розповіла ТСН.ua, що днями під час акції з блокування доріг молоковоз наїхав на чоловіка. За її словами, постраждалого було доставлено до районної лікарні міста Буринь з переломом тазових кісток.

У Буринському відділенні Нацполіції підтвердили, що з приводу цього інциденту у місті Воскресенка було відкрите кримінальне провадження. Проте у провадженні зафіксовані різні версії подій.

Селяни запевняють, що молоковоз, намагаючись прорватися крізь блокаду, наїхав на людину. У свою чергу водій заявляє, що автомобіль не рухався, а чоловік сам послизнувся і впав. До того ж, за словами водія, чоловік був у стані алкогольного сп'яніння.

Наразі ТСН.ua не вдалося зв'язатися з лікарнею для перевірки інформації щодо стану і травм постраждалого. Розслідування триває.

Наступна публікація