Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Війна за Затоку. Колишні соратники скандального очільника селища розповіли про злочини Бокія

Працівники Служби безпеки України можуть бути причетні до розкрадань у селищі.

В одеській Затоці мав бути курортний рай. Зарубіжний інвестор хотів вкласти сюди ледь не мільярд, але на заваді йому стала місцева мафія. Все почалося з живого трупа. Закривавлене тіло адвоката показали всі телеканали країни.

Олександр Погорілий був представником мільярдера з Естонії Марселя Віхмана, який пообіцяв зробити з одеської Затоки найкращий курорт України з багатокілометровою набережною, найбільшим в країні аквапарком, кінотеатрами, з європейською ситемою відпочинку.

Перший кілометр морської променади навіть встигли побудувати. Його з помпою відкривав тоді ще голова ОДА Міхеіл Саакашвілі. Він мріяв про українське Батумі. Посол Естонії казав про інвестиції в Україну у розмірі в мільярд гривень.

Аж раптом у інвестора виникли проблеми з місцевими князьками, тому проект застряг, а його адвокат Олександр Погорілий лежить прострелений. Гіршої крапки на мільярдних інвестиціях в українську туристичну інфраструктуру і не придумаєш. Але труп ожив. Виявилось, правоохоронці інсценували вбивство. Олександр ловив кілерів на живця. І вся країна побачила успішну спецоперацію поліції з розкриття замовного вбивства.

Слідча група встановила весь ланцюжок від кілерів до замовника. У Затоці горіли машини, відпочинкові бази непокірних, практикувалось залякування і побори з місцевої торгівлі та, головне, гектрами розпродавався найвідоміший пляж країни. Тому ніякого міжнародного конкурента в Затоці терпіти не збирались. Все це про секретаря селищної ради Затоки Вячеслава Бокія

Фактично Олександр Погорілий своїми діями запроторив до СІЗО частину організованої злочинної группи. Але за вісім місяців Бокій виявився на волі і став знову керувати Затокою.

Кілька тижнів тому адвокату естонського інвестора Олександру Погорілому співробітники центрального СБУ разом з Альфою спробували вручити підозру, погрожуючи стріляти.

Замовне вбивство: перші покази свідків

Станіслав Клименко - колишній адвокат і помічник секретаря місцевої ради Затоки Вячеслава Бокія, головного підозрюваного у справі про замовне вбивства. Саме Станіслав захищав його після затримання, але більше не хоче. "По закінченню трьох років у мене відбулася переоцінка цінностей. У лютому у мене народився син. Я дивлячись на все, що відбувається в Затоці і дивлячись на те, що відбувається з людьми, які стають на дорозі у Бокого", - зазначив він.

Він увесь цей час мав докази беззаперечної вини свого боса, але погрози від Бокія - живеш доти, поки мовчиш - були дуже дієвими. "Після цього на мене і мою сім'ю почався тиск, погрози аж до фізичного знищення з боку оточення Бокого... Мені сказали, що, якщо я наважуся на такий крок, на дачу показань проти Бокого в суді, то мені буде непереливки", - додав Клименко.

І Бокію справді було чого боятися. У заплановану ліквідацію занадто активного адвоката господар Затоки посвятив Станіслава ще за місяць до вбивства. "Це був березень 2016-го... Він мені розповів, перебуваючи в хорошому настрої, про те, що ти не турбуйся, його скоро завалять... говорячи про Погорілого... Я був ошелешений. Я думав, що це якийсь жарт. Я перепитав, він нахилився ближче на вухо і прошепотів: Як? Наглухо", - пригадав ексзахисник Бокія.

За місяць за Погорілим приїхали кілери.

Депутат сільської ради Затоки Богдан Шевчук також вирішив все розповісти. "Йому заважав Погорілий з естонцями, тому що Погорілий задавав темп, щоб очистити Затоку від злочинців, в тому числі, від Бокого. Бокій розумів, що його відірвуть від годівниці і, в тому числі, і мені говорив, треба щось робити з Погорілим... Треба замовити його", - заявив депутат Шевчук.

Наступної зустрічі Бокій про замовлення сказав достатньо чітко. "Розмова була в Білгород-Дністровському в нічний час біля фортеці. Він сказав, що хоче просто замовити вбивство Погорілого... Ви шукаєте когось? Щось знайшли? Він каже: "Ось, бачиш, ти вже в розшуку, Василя Івановича посадили... Ти хочеш термін мотати? Давайте щось робіть. Я кажу: Славік, я таке робити не буду. Він шукав кілера через своїх друзів", - додав Шевчук.

Ці свідчення звучать вперше. Спитаєте чому не в суді, а на телебаченні, тому що за 2,5 роки суд навіть не дійшов до розгляду по суті. Тим часом, підозрюваний залякує свідків, планує контрзаходи і знову править Затокою, розвалюючи справу. "Після того, як справу щодо ОЗУ і замовного вбивства було розвалено, я все ще залишився, як людина, яка приходить в суд і вимагає, щоб справа була розглянута. Ще залишився інвестор, як людина, у якої на 49 років оренда набережній довжиною 12 кілометрів, щодо якої сплачується оренда", - розповів адвокат Погорілий.

Але як тоді адвокат опинився на асфальті і вже під прицілом спецпризначенців СБУ?

"Комбіна" Бокія та СБУ

Все просто - проти адвоката порушена кримінальна справа за заявою Вячеслава Бокія. Тобто замовник невдалого вбивства звернувся до СБУ, що його невбита жертва вимагає в нього землю, гроші. Колишнє керівництво СБУ за таку справу береться. Тепер ці люди звільнені, але справа лишилася і жертва тепер - Бокій. "І буквально наприкінці 2018-го Бокій мені розповів, що через свої зв'язки в СБУ він незабаром завершить "камбін". Зробить комбінацію, яка дозволить йому раз і назавжди розібратися з Погорілим", - уточнив Станіслав Клименко.

Справа СБУ за заявою Бокія - це і є "комбіна", тобто, комбінація. Розвалити справу по замовному вбивству остаточно можна тільки, посадивши Погорілого.

"Він ще рік тому казав, що зараз придумає таку комбіну, щоб Погорілий почав вимагати у нього гроші за закриття справи і він скористається своїми зв'язками в СБУ... Він не приховував, що у нього є товариш - це Павло Демчина, був заступником голови СБ України. Я знаю, що вони там разом. У Демчина є база відпочинку "Портовик" у лиманському районі смт Затока, оформлена не на нього, а на когось іншого. Він приїжджав туди, вони випивали там разом. Це було влітку буквально", - пригадав депутат селищної ради Затоки Богдан Шевчук.

Тому до адвоката на переговори від Бокія почав приходити депутат Богдан Шевчук. Навіщо це Шевчуку? Тут все просто - Бокій подав в суд на розірвання земельної оренди на ділянках з бізнесом сестри Шевчука.

Справа в тому, що паралельно зі справою про замовне вбивство, яке неприпустимо повільно розслідує держава, Олександр Погорілий, як жертва, подав свій цивільний позов на 2,5 мільйони гривень компенсації до Бокія.

Бокій почав втілювати так звану "комбіну", написавши заяву в СБУ, мовляв, адвокат вимагає гроші і землю, погрожує. Це все записувалось під мікрофон СБУ.

Шевчук, як посередник, наполягає, що ініціатором зустрічей був Бокій, а жодного вимагання з боку Погорілого не було, а самі переговори велися в провокаційний спосіб. 

Свідок №3. Удар в серце

Одеський правозахисник Анатолій Коломієць є ще одним свідком у цій справі. На момент виходу в ефір сюжету Бокій не знає, що Анатолій заговорив. Бокій спокусив його вигідною співпрацею і показав як ведуться справи в Затоці.

Анатолія Коломійця Бокій теж підсилає до Погорілого. Саме в цей час СБУ документує частину розмови. По суті підозрюваний вбивця Бокій і спецслужба країни проводять спільну спецоперацію.

Анатолій каже - жодних вимагань від Погорілого, на яких і грунтується справа, не чув. "Був діалог. Факту вимагання ніколи з боку Погорілого не було. Фраз: "я вимагаю", "я ще щось". Він ніколи не загрожував життю. Це все провокація, яка створена Бокієм і його друзями з центрального апарату. Є склад кримінального злочину? Абсолютно, ні. Це ситуація, яка створена фіктивно", - додав Коломієць.

Але Бокій таки зустрівся з Погорілим віч на віч в парку і під відеокамери СБУ.

Прокурор ГПУ Олеся Скрипник впевнена, що адвокат порушив закон. Тієї ж думки і слідчий СБУ Денис Ладонько, який знімає нас на відео.

Поговоривши з Бокієм, Олександр відчув, що все це якось неправильно, і тут же пише заяву в Генпрокуратуру про спробу підкупу від Бокія.

Ви будете вкрай здивовані, але Анатолій записав вказівки Бокія їхати в Службу безпеки в Київ і дати показання на адвоката. Секретар селищної ради стверджував, що має своїх "хлопців" в СБУ, розуміючи слідчих Дениса Ладонька та Ігора Івашка. Адвокат Погорілого вказує, що покази Бокія і Коломійця написані як під копірку. І цей запис фактично вказує на щось більше, аніж розслідування справи. Це перевертає усе з ніг на голову, бо справу треба заводити тепер на перевертнів в погонах!

В СБУ на запит ТСН.Тиждень вказали, що той не відповідає критеріям служби. Бокій традиційно на жоден дзвінок не відповів.

Фактично господар Затоки обдурив усю систему. І хоч ми показали вам свідків підлої комбінації Бокія та можливу участь перевертнів у спецслужбі - не виключено, що система завтра на суді відправить в камеру СІЗО саме жертву, а не кривдника. Найближчими днями Затокська селищна рада має провести сесію і віддати в приватні руки майже 12 гектарів пляжу вартістю близько 15 мільйонів доларів. Можливо, цими грошима і розрахуються з виконавцями справи по так званому вимаганню.

Сергій Гальченко

Відео Важливі свідки свавілля в одеській Затоці наважились говорити про злодіяння тамтешньої мафії

В одеській Затоці мав бути курортний рай. Закордонний інвестор хотів укласти сюди ледь не мільярд, але на заваді йому стала місцева мафія, яка реально почала стріляти. Кілька серій цього драматичного й заплутаного сюжету ТСН.Тиждень розказував не раз. Але у таке закінчення навіть й повірити складно, бо банда не просто перемогла, а й фактично приручила правоохоронну систему України. Утім, заговорили ті, хто боявся раніше.    

Важливі свідки свавілля в одеській Затоці наважились говорити про злодіяння тамтешньої мафії

Залиште свій коментар

Вибір редакції