Військові експерти пояснили, кому вигідно звинуватити Україну в торгівлі зброєю
Доказів, які підтверджують продаж Україною до Південного Судану зброї, ніхто не надає

Чи отримає Україна черговий зброярський скандал? Учора міжнародна організація "Amnesty International" заявила, що українська фірма продавала стрілецьку зброю до Південного Судану, а це, мовляв, заборонено. Але вже сьогодні в тій таки "Amnesty International" визнали, що доказів цього в них немає, власне, як і самої заборони на продаж, йдеться в ТСН.19.30.
Звіт "Amnesty International" пролунав як грім серед ясного неба - Україна продає зброю в Південний Судан. Україна, яка сама воює із загарбником і просить зброю в інших країн. Вже вчора ввечері речниця цієї організації уточнює, достеменно не відомо була поставка зброї чи ні. Відомо лишень, що був підписаний контракт ще 3 роки тому, за Януковича, до війни. І який, як стверджують усі українські держустанови не був виконаний - спецслужби заборонили. У держкомпанії "Укрінмаш" переконують, свої пояснення вони надсилали в "Amnesty Internationa" ще в серпні , але там це заперечують.
Це не що інше як інформаційна атака на Україну, вважає військовий експерт Михайло Самусь і підозрює, звіт цієї організації оприлюднений саме зараз не випадково.
«Ми розцінюємо це як пряма атака на фактично прийняте рішення США та інших союзників по НАТО про передачу летальної зброї Україні. Якщо уявити що, Канада вже приймає рішення про передачу летальною зброї, вже треба голосувати в парламенті і тут виходить такий звіт "Amnesty International", в якому виявляється, що Україна порушує якісь ембарго», - зазначає експерт.
Але чи порушила б Україна якісь ембарго? У самій "Amnesty International" визнають, прямої заборони на продаж зброї Південному Судану від ООН немає. І туди її справді поставляють різні країни. Але звинувачують чомусь Україну, хоч і без доказів.
«Зверніть увагу на емоційне забарвлення цього інформаційного вкидання. Я не кажу, що «АІ» було використано чи зроблено свідомо. Тобто там маніпуляція з інформацією з безліччю жертв в Південного Судану чи їх суперників», - додає військовий експерт Володимир Копчак.
Спочатку була іракська "Кольчуга", потім то й же Судан із судном "Фаїна" і навіть Північна Корея. Протиракетні установки, танки і навіть двигуни до ракет- Україну багато років поспіль звинувачують у торгівлі зброєю з різними режимами. Щоразу Україна намагалася виправдатись, але інформаційний осад залишався.