Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військові прояснили скандальну ситуацію з працею солдат на заводі у Дніпрі

Командири переконують, що нічого протизаконного не відбулося.

Військові пояснюють роботу строковиків на приватному заводі в Дніпрі навчанням та економією державних коштів. За версією керівництва 26-го об’єднаного загону служби транспорту, солдати мали щодня вантажити бетонні бордюри заради будівництва казарм, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Скандальна ситуація виникла минулого тижня, коли очевидці за фільмували важку фізичну працю військових на цивільному об’єкті та повідомили про це журналістів. Від телекамер строковики, немов за командою, втекли в ліс і, втрачаючи кашкети, сховалися в кущах, а керівники заводу зачинилися в офісі. Юристи переконані, що використовувати строковиків для таких робіт не можна. "Законодавство не дозволяє використання військових, які проходять строкову службу, для будь-яких робіт, окрім того, що вони мають опанувати якусь професію, що підсилить їх військовий статус", - розповів правозахисник Дмитро Рева.

ВідеоУ Дніпрі строковики замість навчань вантажили бордюри на приватному заводі

Не рабська праця, а навчання, та ще й економія державних коштів - так військові пояснюють роботу строковиків на приватному заводі в Дніпрі. Солдати мали щодня вантажити бетонні бордюри. Усе - задля будівництва казарм - нині пояснюють у 26-му об'єднаному загоні. Тут порушень не бачать, натомість перевірку розпочали.

У Дніпрі строковики замість навчань вантажили бордюри на приватному заводі

На запит ТСН в Міноборони лише повідомили, що призначили службову перевірку. Принаймні до її завершення дорога з військової частини на приватний бетонний завод строковикам закрита. Всі вони вже доповіли, що ніяких претензій до командирів не мають. У загоні переконані, що військові на бетонному заводі працювали легально, адже отримували там на практичних заняттях будівельні навички, необхідні їм для побудови укріплень. Але претензії до побаченого у Державній спеціальній службі транспорту є – передусім до старшого, що слідкував за строковиками на заводі. "Він поступив не по-офіцерськи – сховався в кущах, як заєць. Неуставна форма одягу, не показали договір", - розповіли там.

Як з"ясувалося, військовий об’єднаний загін має договір із приватним підприємцем, за котрим частина отримала 80 тисяч гривень – за роботи, зокрема й зафільмоване завантаження. Заради цього замовлення військовим довелося увімкнути режим жорсткої економії, адже об’єднаний загін виграв тендер на будівництво казарм і навіть обійшов усіх конкурентів з приватним капіталом через те, що ціну зрізав аж на третину – з 15 мільйонів до 10. Командир каже, що цих грошей вистачає лише на матеріали, але немає навіть на доставку, тому житло для військових допомагають будувати строковики. Чому ж пішли на все, аби виграти тендер – пояснюють шляхетною метою. "Вони знають 100%, що я їм у цьому році казарму побудую, а у фірмачах ніхто не впевнений", - заявив командир загону Андрій Жінчин.

Начальник управління будівництва Державної спеціальної служби транспорту Олександр Ціховський пояснює, що цей загін і справді має ліцензію на будівництво та дозвіл на господарську діяльність, бо його лише торік передали з міністерства інфраструктури до Міноборони. Старе положення і досі не замінили. Тим часом роботу строковиків перевіряє військова прокуратура, результати мають бути наступного тижня. Якщо порушень не знайдуть, бійці повернуться до будівельних навчань, адже казарми мають добудувати до осені. 

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції