Військовим і ув'язненим заборонили голосувати на виборах

Військовослужбовцям термінової служби й ув'язненим новий закон забороняє брати участь у місцевих виборах, оскільки вони не вважаються членами територіальної громади.

Новий закон про місцеві вибори забороняє військовослужбовцям термінової служби й ув'язненим брати участь у місцевих виборах.

Про це заявила член Венеціанської комісії від України Марина Ставнійчук в ефірі одного з телеканалів.

"Закон про (місцеві) вибори визначає, хто не вважається членом територіальної громади, і, наприклад, до цієї категорії належать військовослужбовці або ж особа, що перебуває у місцях позбавлення волі", - сказала Ставнійчук.

На її думку, такі положення закону прямо суперечать Конституції.

Вона закликала президента Віктора Януковича застосувати право вето до прийнятого Верховною радою закону про проведення місцевих виборів.

"Я б узяла на себе відповідальність звернутися до президента з проханням не підписувати прийнятий закон про місцеві вибори. Є низка положень у цьому законі, що мають ознаки неконституційності", - сказала Ставнійчук.

Вона підкреслила, що існує низка положень цього закону, що безпосередньо утискають як права громадян на вільні вибори, так і тих, хто збирається балотуватися на виборах.

Ставнійчук зазначила, що в Януковича достатньо аргументів для того щоб ветувати цей закон. Вона вважає, що якщо президент ухвалить таке рішення, те це тільки зміцнить його авторитет.

Текст зазначеного закону поки не оприлюднено, він спрямований на підпис президентові.

У тексті законопроекту до другого читання передбачалося, що військовослужбовці термінової служби, громадяни України, що проживають за кордоном, особи, визнані судом недієздатними, а також громадяни, що перебувають у місцях позбавлення волі, не відносяться до жодної територіальної громади і не мають право голосу на місцевих виборах.

Читайте також:

Литвин підписав скандальний закон про місцеві вибори

Місцеві вибори паралізують судову систему України

БЮТ оскаржить в Конституційному суді закон про місцеві вибори

Рада ухвалила нові правила місцевих виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: