Військовий облік жінок: нардепка заявила, що виїзд за кордон деяким українкам таки можуть заборонити

Військовий облік жінок: нардепка заявила, що виїзд за кордон деяким українкам таки можуть заборонити

Депутатка Верховної Ради Мар'яна Безугла заявила, що Міноборони поки не внесло до парламенту новий законопроєкт, який повинен регламентувати військовий облік для жінок.

Депутатка також зазначила, що Міністерство оборони може самостійно відтермінувати свій указ щодо прийняття на військовий облік деяких українок. 

Про це Мар'яна Безугла написала у Facebook. 

"Пропозиції у вигляді законопроєкту від Міністерство оборони України не надходили. Це був лист на тему, який не перетворити в законопроєкт. Наразі питання знято з порядку денного парламенту. Чому? Бо перелік, дати, виїзд за кордон — все регулюється на рівні Кабміну, не законами!", - заявила депутатка. 

Безугла також звернулась до Міноборони з проханням відтермінувати свої укази, щоб жінки могли від 1 жовтня виїжджати за кордон. 

"Звісно, парламент завжди залишає за собою право і можливість внести законодавчі зміни, то ж ми прицільно спостерігаємо за ситуацією, діями виконавчої влади та напоготові відповідно до запитів громадян в межах, що регулюються на рівні законодавчих актів", - написала Безугла. 

Нагадаємо, у Міноборони пояснили, як відбуватиметься військовий облік для жінок. Наразі жінки можуть стати на військовий облік добровільно, Міністерство оборони допрацьовує перелік спеціальностей, які потрібні в українській армії і туди можуть призивати військовозобов'язаних українок. 

Читайте також:

Жінок не братимуть на військовий облік без їхньої згоди

Жінок не братимуть на військовий облік без їхньої згоди

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Військовий облік жінок в Україні
Наступна публікація