Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військовий прокурор назвав дві версії причин трагедії на Рівненському полігоні

Більшу частину поранених уже стабілізували.

Вранці на Рівненщині під час тактичних навчань 128-ї бригади на полігоні розірвався міномет "Молот". Внаслідок цього троє військових загинули і ще дев’ятеро дістали поранення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У штабі оперативного командування "Захід" розповіли, що вибух стався, коли бійці заряджали міномет. Загинули ті, що стояли найближче до нього. Це досвідчені контрактники – командир батареї 40-річний капітан Валерій Тихоновський та двоє солдатів: 43-річний майстер Юрій Пишкар та старший навідник Дмитро Власов, якому було лише 22 роки. "Під час стрільби було проведено перший постріл мінометами, після цього пішло заряджання, розрахунки вийшли, щоб зарядити міномети і під час заряджання міномета стався вибух", - розповів командувач оперативного командування "Захід" Олександр Павлюк.

ВідеоТрагедія на Рівненському полігоні: загинуло троє бійців, дев'ятеро поранено

Під час тактичних навчань 128 бригади, що базується у Закарпатті, розірвався міномет "Молот". Військові саме виконували вогневе завдання зі знищення умовного противника, як відбувся вибух міни у каналі ствола міномета. І вже щонайменше вшосте вибухає саме "Молот" за два роки їх використання.

Трагедія на Рівненському полігоні: загинуло троє бійців, дев'ятеро поранено

Ще дев’ятьох контрактників поранило осколками від міномета. Спершу всіх їх доправили до Рівненського військового шпиталю, а згодом трьох найважчих гелікоптером переправили до Львова. У Рівному нині залишаються шестеро бійців. "Стан їхній від середнього задовільного до задовільного. Проводяться планові хірургічні втручання по видаленню осколків. Всі хворі стабілізовані", - запевнив заступник керівника Рівненського військового госпіталю Валерій Чернобривець.

На Рівненському полігоні відранку працювали військова прокуратура та поліція. Сторонніх і журналістів туди не пропускають. Наразі слідчі розглядають кілька версій трагедії. "На даний час відпрацьовуються дві версії. Перша – це людський фактор, порушення безпосередньо військовослужбовцями правил проведення стрільб і поводження з мінометом. Друга версія – неналежний технічний стан самого міномета", - пояснив військовий прокурор Рівненського гарнізону Юрій Табака.

Вже напевно відомо, що вибухнув міномет "Молот" українського виробництва. Точну причину вибуху обіцяють оприлюднити після проведення усіх експертиз, а доти президент Петро Порошенко заборонив використовувати подібні міномети в армії. На Рівненщині і Закарпатті оголосили суботу днем жалоби за загиблими. Їхніх родичів у Рівному чекають на упізнання.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції