Військовослужбовці Нацгвардії виходять на самостійне патрулювання вулиць. Права та обов'язки

Дата публікації
Перегляди
30к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Військовослужбовці Нацгвардії виходять на самостійне патрулювання вулиць. Права та обов'язки

Фото: МВС

Новація почне діяти від 1 серпня у містах.

Від сьогодні, 1 серпня, військовослужбовці Національної гвардії України виконуватимуть завдання з охорони громадського порядку у складі самостійних піших патрулів. До цього вони несли службу спільно з працівниками Нацполіції.

Відповідне доручення підписав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"У такому форматі для забезпечення правопорядку буде залучено близько 2000 патрульних, 100 автівок та 100 службових собак. Патрулюватимуть гвардійці п’ять днів на тиждень по шість годин", - повідомили в МВС України.

У Нацгвардії уточнили, що за ускладнення оперативної обстановки час служби військових може бути змінений.

"Ми постійно обмінюємося досвідом із аналогічними структурами провідних європейських держав і намагаємося відповідати міжнародним стандартам та нормам у підтримці публічної безпеки. Модель самостійного патрулювання військових дуже поширена в аналогічних структурах Європи, зокрема й у тих, що входять до Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP. Нацгвардія України є повноправним членом цієї організації ще від 2017 року", - розповів командувач Нацгвардії України генерал-лейтенант Микола Балан.

У Нацгвардії зазначили, що протягом першого півріччя цього року військові Нацгвардії спільно з працівниками Нацполіції затримали 1680 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та близько 20 тисяч громадян - за адмінправопорушення. Також було вилучено 47 одиниць вогнепальної зброї та 3625 набоїв до неї, 46 одиниць холодної зброї, 29 гранат, 1,5 кг вибухівки та понад 6,5 кг наркотичної сировини.

Екіпірування та маршрути нацгвардійців

Під час патрулювання гвардійці екіпіруватимуться та озброюватимуться відповідно до закону України "Про Національну гвардію України" - спецзасобами та штатною зброєю. Також матимуть при собі планшетні пристрої, підключені до інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України". Це дасть змогу в онлайн-режимі стежити за оперативною обстановкою в районі виконання завдань.

Маршрути патрулювання плануватимуть залежно від криміногенної ситуації в конкретному населеному пункті. Гвардійські патрулі залучатимуть у ті райони міст, де обстановка більш напружена.

Що мають право робити нацгвардійці

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 13 закону України "Про Національну гвардію України" військовослужбовці Нацгвардії під час залучення до виконання завдань з охорони громадського порядку мають право здійснювати превентивні та поліцейські заходи примусу відповідно до закону України "Про Національну поліцію". Зокрема, у статті 31 закону передбачений такий перелік превентивних заходів:

 • перевірка документів особи;
 • опитування особи;
 • поверхнева перевірка і огляд;
 • зупинення транспортного засобу;
 • вимога залишити місце і обмеження доступу до визначеної території;
 • обмеження пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;
 • проникнення до житла чи іншого володіння особи;
 • перевірка дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
 • застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;
 • перевірка дотримання обмежень, установлених законом стосовно осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;
 • поліцейське піклування.

Стаття 42 закону України "Про Національну поліцію" визначає конкретний перелік поліцейських заходів примусу: фізичний вплив (сила), застосування спеціальних засобів та застосування вогнепальної зброї.

Зеленський призначив командувача Нацгвардії і голову Держприкордонслужби

Зеленський призначив командувача Нацгвардії і голову Держприкордонслужби

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
30к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація