Віза до Польщі за 35 євро

З 1 листопада віза до Польщі буде коштувати 35 євро і кількох днів очікування. Такі зміни запроваджуються з метою підготовки країни до вступу в Шенгенську зону.

Польща має намір з 1 листопада стягувати плату в розмірі 35 євро за видачу візи для українців. Про це повідомив директор консульського департаменту Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Юноша-Кишилевський.

З його слів, також буде посилено вимоги до охочих одержати візу. Зокрема, консульства будуть вимагати підтвердження наявності коштів для виїзду в Польщу, яким може бути, наприклад, виписка з банківського рахунку.

Він зазначив, що кожен охочий відвідати Польщу буде зобов'язаний також мати страховку, яку консульства почнуть вимагати вже з жовтня.

Крім того, сказав він, консули можуть вимагати додаткові документи, необхідні для ухвалення рішення про видачу візи, і проводити додаткові консультації та співбесіди.

Юноша-Кишилевський пояснив посилення вимог до видачі віз необхідністю для Польщі підготуватися до вступу в Шенгенську зону, запланованого на 1 січня 2008 року.

"Нам потрібен перехідний період, щоб перевірити, як консули на місцях впораються зі своїми обов'язками в нових умовах," - зазначив він.

Представник польського МЗС сказав агентству, що з листопада консульства перестануть видавати візи того ж дня, коли була отримана заявка. Він не уточнив нові строки розгляду справ, запевнивши, що консульства будуть намагатися працювати оперативно.

"Не будемо робити це довше, ніж вимагає процедура," - сказав він.

За даними МЗС Польщі, консульства будуть стягувати платню за розгляд справи про видачу візи, тому, в разі негативного результату, гроші не будуть повертатися заявникові.

Нагадаємо, Україна хоче домовитися з країнами-сусідами, які з 2008 року приєднаються до Шенгенської зони, про спрощення візового режиму для українців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: