Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вижити в Карпатах: як готуватися до походу в гору та які наслідки має недбалість

ТСН показала приклади того, що належить брати із собою.

Вижити в горах можливо, якщо мати з собою необхідне обладнання, аптечку, засоби зв'язку та вміти ними користуватися. Однак похід усе одно лишається небезпечною справою, до котрої з року в рік легковажно приступають українці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дмитро Бєляєв вважає 13 січня своїм другим днем народження, бо шість років тому разом із другом рушив на Гембу – гору, де нині шукають Ігоря Грищенка. "Коли піднялися на вершину, дуже густий туман", - розповів Дмитро. Друзі почали спускатися назад, до підіймча, але, як виявилося, йшли в інший бік. "Ми їхали і в якийсь момент підрізали лавину. І лавина нас місила, просто, як у м’ясорубці", - каже постраждалий. Хлопець дістав переламів одразу двох ніг, його зупинило дерево, а от товариша лавина віднесла далі.

ВідеоЗаручники гір: що потрібно знати, аби не стати жертвою своєї пристрасті

Вижити в горах можливо, якщо мати з собою необхідне обладнання, аптечку та засоби зв'язку. І звісно ж, уміти ними користуватися. Далі в ТСН історія хлопця, який утратив друга та ногу, але не припиняє ходити в гори. І поради досвідчених - як зробити так, щоби засніжені верхівки тебе відпустили.

Заручники гір: що потрібно знати, аби не стати жертвою своєї пристрасті

Дмитро повз по снігу, намагався знайти друга та викликати допомогу: "Щоб відправити SMS, я натискав відправити і підкидав телефон вгору". Рятувальники кинулися до місця, яке хлопець указав у повідомленні, але виявилося, що він помилився: "Вони приїхали туди, де я дав орієнтири, а там ніяких слідів лавини немає. З кожною хвилиною надія спливала. Я розумів, що другу ніч я вже не переживу. В мене дружина була вагітною, тому внутрішні сили рятували".

Його дивом знайшли під кінець другого дня, тоді ж неподалік виявили вже бездушне тіло товариша. Дмитра доправили до лікарні, одну ногу врятувати не вдалось. Уже шість років він ходить із протезом, але наново навчився стояти на дошці. Через два роки після трагедії екстремал повертався  на Гембу. Там, на місці трагедії, планує встановити меморіал другу – сноуборд, який лишився від нього.

Знайти загублених у Карпатах надзвичайно складно через велику площу пошуків та глибину снігового покрову. Інструктор із фрірайду Юрко Карашівський любить гори, водить групи, але нагадує про правила стосунків із пухким снігом – вивчати місцевість та мапи, слухати власну інтуїцію, не розраховуючи лише на гіда. "Ніколи не ходити наодинці, мати компанію з чотирьох людей і бажано, щоб там був хтось досвідчений", - наполягає він.

Серед інших важливих порад: не виходити в гори в погану дорогу, не залишати меж траси під час снігопаду, мати на групу один кнопковий телефон і забити туди номери рятувальних служб. Також Юрко радить правильно вдягатися – тепла шапка, водовідштовхувальні куртка та штани, термобілизна, светр, баф та рукавиці, бажано й не одні. І обов’язково перевірити своє лижне спорядження на трасі перед виходом у дикі гори. Рюкзак бажано мати надійний і зі зручною спинкою, яка захищає хребет та гріє спину. Термос – заряджений чаєм, використовувати який лише при потребі.

Із собою Юрій возить мотузки, енергетичні батончики, кілька запальничок та мисливські сірники, кілька ножів, а також лавинне спорядження – лопату, мацак і лавинний біпер, за яким людину можна знайти, якщо її наздожене лавина. У заплічнику також має бути мапа, налобний ліхтарик, аптечка та медикаменти, і дуже важливо – термоковдра. А ще – компас, сонцезахисний крем,  теплі речі, зокрема додаткова балаклава, флісова кофта та пуховик. Стане в нагоді й рація. Щороку журналісти знімають десятки сюжетів, як не загубитися в горах, і десятки сюжетів щозими про те, що люди все одно загубилися. Тож українців просять вивчити прості правила, не ходити в гори наодинці та не пошкодувати грошей, аби купити необхідне спорядження.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції