Визначена дата виборів. Чи остаточно?

Президент, прем’єр і спікер погодилися провести дострокові вибори до ВР 30 вересня

yuschenko, yanukovich, moroz
Українська правда
Президент, прем'єр і спікер домовлялися до п'ятої ранку. Таки домовилися

Вночі зі суботи на неділю Віктор Ющенко, Олександр Мороз та Віктор Янукович погодили дату дочасних виборів. Президент, прем’єр і спікер оприлюднили заяву «щодо невідкладних заходів, спрямованих на розв'язання політичної кризи шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України».

У заяві йдеться про призначення дати дочасних виборів на 30 вересня 2007 року. Три сторони домовились «створити належні умови для для реалізації конституційних прав громадян, забезпечити недопущення будь-яких спроб нагнітання протистояння у суспільстві та упередити усі можливі дії щодо провокування «силового» розвитку подій».

Вибори відбудуться згідно з указом Президента на підставі частини другої статті 82 Конституції України. 


Як випливає зі заяви, 29-30 травня відбудуться пленарні засідання Верховної ради, на яких буде прийнято в цілому погоджені робочою групою проекти нормативно-правових актів, підтверджено результати голосування щодо ухвалених у період з 2 квітня по 29 травня 2007 року актів Верховної Ради України, прийнято погоджені закони, що стосуються вступу України до СОТ, та інші нормативно-правові акти з соціально-економічних питань. 

Кабмін спільно зі Центральною виборчою комісією зобов’язався комісією забезпечити виконання Закону України «Про Державний реєстр виборців».

До персонального складу Центральної виборчої комісії внесуть зміни на засадах домовленостей, досягнутих Робочою групою уповноважених представників президента України, Кабінету міністрів України, парламентської коаліції та парламентської опозиції. 

yuschenko, yanukovich, moroz
Українська правда
Політики то радіють компромісові, то засмучені ним

Крім того, сторони зобов'язалися не допускати поза межами своєї компетенції втручання у діяльність органів судової влади та правоохоронних органів.


Проведення дочасних виборів не залежатиме від рішення Конституційного суду, повідомив Віктор Ющенко. Водночас він уважає за потрібне внести ряд змін до Конституції. За внесення змін до Конституції виступає й Олександр Мороз. Він також сподівається на анулювання списків БЮТ і «Нашої України» та припинення депутатських повноважень.

Віктор Ющенко вважає політичну кризу розв’язаною. Натомість Олександр Мороз наголосив, що дострокові вибори – це «не кращий варіант для України, але це вихід із ситуації, яка об’єктивно складається». За словами спікера, переговорники домовилися про прискорений розгляд питань про зміни до бюджету. 


Віктор Янукович, своєю чергою, закликав політичні сили не повторювати помилок, які призвели до політичної кризи. На переговорах сторона прем’єра виходила з того, що вибори мають відбутися на законних підставах, а зміни, які вносяться до законодавства, мають забезпечити їх чесне проведення, наголосив Янукович. Прем’єр висловив сподівання, що з кризи держава вийде гідно та не припускатиметься громадського протистояння в майбутньому.

Досягнені домовленості влаштовують і Блок Юлії Тимошенко, про що заявив депутат фракції Григорій Немиря.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: