Візовий шантаж?

Набрання чинності угоди ЄС про спрощення візового режиму з Україною залежить від скасування віз для румун та болгар.

Беніта Ферреро-Вальднер
Lenta.ru
Беніта Ферреро-Вальднер зазначила, що до нових членів має бути таке саме ставлення, як і до старих членів ЄС
Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер заявляє, що ЄС пов’язує набрання чинності угоди про спрощення візового режиму з Україною зі скасуванням Україною в’їзних віз для громадян Румунії та Болгарії, які приєдналися до ЄС з 1 січня 2007 року.

Про це вона заявила сьогодні в інтерв’ю газеті "Дело".

"Абсолютно ясно, що Угода про спрощення візового режиму для України не набере чинності, якщо візи для громадян Румунії та Болгарії не будуть скасовані. Тому що у нас солідарне суспільство, а Румунія та Болгарія – нові члени ЄС," - сказала вона.

Комісар ЄС зазначила, що до нових членів має бути таке саме ставлення, як і до старих членів ЄС.

Представник України при ЄС Роман Шпек обурений коментарями комісара ЄС з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніти Ферреро-Вальднер. Про це Р.Шпек заявив українським журналістам у Брюсселі.

"Дуже прикро, що така поважна європейська інституція вдається до мови ультиматумів, шантажу при вирішенні таких питань. На мій погляд, це не та мова, якою слід керуватися в діалозі між добрими та надійними партнерами, якими є Україна та ЄС," - сказав Представник України при ЄС.

Він зазначив, що це питання обговорювалося під час самміту Україна – ЄС 14 вересня цього року в Києві.

"Під час самміту українська сторона надала пояснення, що рішення про поширення безвізового режиму на Румунію та Болгарію вивчається українською стороною і буде прийнято після виконання відповідних внутрішніх процедур. На мою думку, ЄС має це поважати," – сказав Шпек.

Він нагадав, що прийняте у 2005 році рішення про безвізовий режим для громадян ЄС було одностороннім актом доброї волі української сторони.

Роман Шпек і Арсеній Яценюк
УНІАН
Роман Шпек і Арсеній Яценюк (Брюссель, 17 липня)
"У сторони ЄС немає жодних підстав ультимативно наполягати, щоб такий режим автоматично розповсюджувався на нові держави-члени. У цьому зв`язку нас не можуть не турбувати наміри ЄС відмовитися від пакетної ратифікації угод про спрощення візового режиму та реадмісію," - зазначив Шпек.

Він також сказав, що його не стільки дивує інтерв`ю пані Ферреро-Вальднер, скільки мовчанка ЄС з приводу практики безпідставних і принизливих відмов у видачі віз українським громадянам з боку консульських установ окремих країн-членів ЄС, а також роботи посередницьких візових центрів.

"Така практика суперечить положенням підписаної у червні цього року візової угоди. Змушений нагадати, що однією з провідних правових засад діяльності ЄС є принцип єдності дій Європейського Співтовариства та його держав-членів на міжнародній арені. Очікуємо, що цей принцип буде неухильно дотримуватися і в практиці відносин України та ЄС," - сказав Р.Шпек.

При цьому Представник України при ЄС висловив переконання в тому, що сторони зможуть конструктивно та в дусі партнерства врегулювати питання безвізового режиму для румунських та болгарських громадян, а також належної практики видачі віз для громадян України, до набуття чинності угодами про спрощення візового режиму та реадмісію.

Нагадаємо, у коментарі прес-служби Міністерства закордонних справ України на публікацію в газеті „Дело” від 20.09.2007 р. інтерв’ю пані комісара ішлося про те, що розгляд питання щодо надання безвізового режиму Румунії та Болгарії не пов’язаний зі вступом у дію угоди про спрощений візовий режим між Україною та Європейським Союзом.

Нагадаємо, на сьогодні громадяни ЄС, крім громадян Болгарії та Румунії, мають право відвідувати Україну без віз.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: