Включення України в список найкорумпованіших країн світу спростовано

Асоціація українських банків заявляє, що поширення неправдивої інформації було спланованою провокацією.

Повідомлення про включення України в "чорний список" FATF (список найкорумпованіших країн світу) не відповідають дійсності, повідомили у Асоціації українських банків.

"У Асоціації українських банків висловлюють стурбованість з приводу розповсюдження в ЗМІ недостовірної інформації про включення України в чорний список FATF", - говориться в повідомленні організації.

Як повідомляється, Асоціація українських банків провела консультації з цього питання з керівництвом Державного комітету фінансового моніторингу України, де підтвердили, що така інформація не відповідає дійсності.

"Ніякого рішення щодо внесення України до чорного списку FATF не приймала. Більш того, навіть засідання із цього приводу FATF не проводила", - говориться в повідомленні АУБ.

У Асоціації пояснили, що, насправді, минулого тижня в Страсбурзі відбулося не засідання FATF, а пленарне засідання Комітету експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів протидії з взаємної оцінки заходів протидії відмиванню засобів і фінансуванню тероризму (MONEYVAL).

"За наслідками цього засідання було ухвалено рішення про залишення України в другій групі країн, в яких існують недоліки законодавчого поля. До цієї групи Україна відноситься вже більше двох років", - говорять в АУБ.

Також існує третя група, резюмують в Асоціації, - країни, що мають стратегічні недоліки національної системи боротьби з брудними засобами, і четверта група - країни, які знаходяться під особливим режимом санкцій. До двох останніх груп Україна не відноситься, тому вона поки ніяк не може бути включена в "чорний список" FATF.

В той же час, перший віце-президент АУБ Володимир Бондарь заявив, що в Асоціації розцінюють "розповсюдження в ЗМІ помилкових відомостей як сплановану диверсію, направлену на штучне нагнітання паніки і підрив довіри до України і національної банківської системи".

Нагадаємо, що сьогодні, 19 березня з’явилася інформація, що міжнародна організація по боротьбі з фінансовими зловживаннями (FATF) включила Україну в новий "чорний список" країн, що мають недоліки в боротьбі з відмиванням злочинних доходів і фінансуванням тероризму.

Читайте також: 

Україна потрапила в "чорний список" найкорумпованіших країн світу

Фінансовими порушеннями Черновецького займеться FATF

Україні загрожує повернення до списку найкорумпованіших країн світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: