Включення українського борщу до культурної спадщини ЮНЕСКО: як над цим працюють у Мінкульті

Дата публікації
Перегляди
1079
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Включення українського борщу до культурної спадщини ЮНЕСКО: як над цим працюють у Мінкульті

Фото: ТСН.ua

18 грудня МКІП та Громадська організація "Інститут культури України" разом із шеф-кухарем Євгеном Клопотенком проведуть онлайн-фестиваль “Культура та традиція приготування українського борщу".

У Міністерстві культури та інформаційної політики України націлені на включення українського борщу до культурної спадщини ЮНЕСКО. Мова не йде про гастрономічну ідентифікацію. Для цього проведуть тематичний онлайн-фестиваль.

Про це у п'ятницю, 11 грудня, повідомив очільник відомства Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.

"Це питання захисту важливої культурної складової та частини історії. Визнання борщу об'єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО – поставить крапку у навмисно створених дискусіях щодо етнічної батьківщини рецепту страви. Як казала мені моя бабця, а їй – її бабця: борщ – український", - написав він.

Так, за інформацією міністра, 18 грудня МКІП та Громадська організація "Інститут культури України" разом із шеф-кухарем Євгеном Клопотенком проведуть онлайн-фестиваль “Культура та традиція приготування українського борщу".

У рамках фесту 25 учасників зберуться разом і кожен приготує страву за різним унікальним рецептом, залежно від традицій області. Онлайн трансляція буде вестися на сторінці МКІП о 16:00.

Нагадаємо, що росіяни замахнулися на український борщ. Все почалося рівно рік тому, коли у Twitter-акаунті Russia, що пов’язаний із МЗС РФ, з'явився допис про борщ, як "одну із улюблених і відомих страв російської кухні". Тоді це викликало неабиякий шквал критики як в Україні, так і за кордоном. А британська BBC у великій статті про український борщ навіть назвала недолугі потуги Кремля пропагандою військового часу.

"Жахливо смачно": у Полтавській області борщу присвятили цілий музей

"Жахливо смачно": у Полтавській області борщу присвятили цілий музей

Повʼязані теми:

Наступна публікація