"Вкрадене можемо повернути". Глава кіберполіції розповів, як потрібно скаржитися на онлайн-шахраїв

Дата публікації
"Вкрадене можемо повернути". Глава кіберполіції розповів, як потрібно скаржитися на онлайн-шахраїв

Youtube МВС

Демедюк також пояснив "мізерну" статистику розкриття кіберзлочинів.

Глава кіберполіції України Сергій Демедюк заявив, що правоохоронці спроможні повернути вкрадені гроші онлайн тільки в разі оперативного звернення потерпілого.

При цьому варто безпосередньо звертатися до кіберполіції, оскільки у звичайному відділенні поліції співробітників кіберслужби немає. Про це Демедюк розповів в інтерв'ю виданню "Фокус".

"Якщо потерпілий до нас звернувся відразу ж, то повернути вкрадені гроші можна. Але у разі звернення вже через добу повернути їх практично нереально. Вони вже пішли за територію України. Тому я рекомендую одразу писати нам через форму зворотного зв'язку на сайті департаменту кіберполіції. У відділеннях поліції немає наших співробітників. Якщо ви телефонуєте на 102 і заявите, скажімо, про телефонне шахрайство, то це черговий оформить як звичайне шахрайство і воно піде за загальною лінією. Поки така заява дійде до нас, мине 3-4 дні", — пояснив він.

До того ж Демедюк додав, що за заявами громадян кіберполіцією 2016 року було відкрито близько 12 тисяч справ.

"Підозри висунули 4,5 тисячі осіб. Порівняно із загальнокримінальними злочинами статистика мізерна. Але якщо виходити з числа наших співробітників, то розкриття у нас дуже непогане", — пояснив глава кіберполіції.

Нагадаємо, Демедюк також повідомив, що 80% українських хакерів перебувають у розшуку у США. Крім того, кількість кіберзлочинців в Україні, за його словами, вище "середньої температури по палаті". Це пояснюється ліберальним законодавством України, яке за покарання хакерам передбачає лише штрафи та умовні терміни.

На Житомирщині 2 майорів кіберполіції затримали за хабар

На Житомирщині 2 майорів кіберполіції затримали за хабар

Наступна публікація