Влада Грузії конфіскувала затримане українське судно

Український екіпаж судна звинувачують в незаконному перебуванні на території Абхазії та порушенні закону Грузії "Про окуповані території".

Суд міста Поті (Грузія) заарештував українське судно "Аккорд". Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров.

За словами речника МЗС, чотирьом членам екіпажу - громадянам України - було пред'явлено обвинувачення в незаконному перебуванні на території Абхазії у червні 2010 року та порушенні закону Грузії "Про окуповані території".

"Відповідно до рішення Потійського міського суду 29 липня згадані громадяни України на час слідства були звільнені під грошову заставу, судом прийнято рішення про конфіскацію судна, як засобу скоєння злочину", - заявив Дікусаров.

За його словами, зараз триває судовий розгляд. За даними МЗС України теплохід знаходиться в акваторії військово-морської бази порту Поті. Обмежень щодо пересування українських моряків немає, вони забезпеченні водою та продуктами харчування. Також, за даними українського зовнішньополітичного відомства, на теплоході перебуває представник судновласника.

Наразі вирішується питання щодо доцільності подальшого перебування членів екіпажу на "Аккорді". "МЗС України вживає заходів дипломатичного характеру для врегулювання ситуації", - підкреслив Дікусаров.

Як повідомлялося, 28 липня в грузинському порту Поті було затримано судно "Аккорд" під українським прапором за незаконний захід у абхазький порт Сухумі в червні поточного року.

Як відомо, Грузія називає Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями. Раніше влада країни неодноразово затримувала кораблі, що порушують правила заходу в акваторію Абхазії.

У свою чергу МЗС Абхазії висловило протест у зв'язку з затриманням грузинськими прикордонниками українського судна.

Читайте також:

Грузинські прикордонники затримали українське судно

Абхазія висловила протест Грузії через затримання українського судна

У Туреччині арештований корабель з українськими моряками

ВідеоВлада Грузії конфіскувала затримане українське судно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: