Влада і опозиція звинувачують один одного в корупції при закупівлі медобладнання

Між основними кандидатами у президенти виникла суперечка щодо корупційних схем їхніх урядів при закупівлі медобладнання.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко 16 листопада звинуватила екс-прем'єра Віктора Януковича у корупції. Нібито, будучи прем'єром, він втридорога - за 300 тис. грн. - купував апарати штучної вентиляції легень, тоді як зараз вони закуповуються за ціною 110 тис. грн. Прем'єр має намір створити міжвідомчу спеціальну комісію, покликану розслідувати, як раніше проводилися закупівлі. У цю комісію, окрім депутатів, мають увійти представники всіх силових структур. "Як тільки буде встановлено хоч один факт, що купували медичне обладнання та ліки з якихось відкатам і незрозумілим націнка, а не за ціною виробника, я буду особисто ініціювати порушення кримінальних справ", - підсумувала Тимошенко.

Партія регіонів вирішила завдати удару у відповідь уряду. Голова комітету Верховної ради з охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва направила запит Юлії Тимошенко, в якому звинуватила уряд у закупівлі 450 застарілих апаратів штучної вентиляції легенів. За її інформацією, апарати зроблені американською компанією General Electric, однак зараз знаходяться в Ізраїлі і довгий час з невідомих причин не використовувалися. "Викликають сумнів як схема закупівлі, так і ціна - орієнтовно вона складе близько 110 тис. грн. Чому продукція такого відомого американського виробника закуповується за такою низькою ціною і закуповується через посередника в Ізраїлі?" - йдеться у запиті Бахтєєвої. Для більшої переконливості Бахтеєва наводить такий приклад: раніше Кабмін закупив аналогічні апарати в Австрії за 50 тис. євро.

Крім того, Бахтеєва пояснила, чому уряд Януковича закуповував апарати штучної вентиляції легень за 300 тис. грн. "У 2007 році, коли прем'єром був Віктор Федорович, а міністром охорони здоров'я - комуніст Юрій Гайдаєв, були проведені закупівлі апарату штучної вентиляції легенів для хворих, які лежать під наркозом. А зараз ми говоримо про апарати з мембранним оксигенатором, які потрібні для хворих з двосторонньою пневмонією ", - стверджує Бахтєєва.

Проте екс-міністр охорони здоров'я Микола Поліщук запевняє: 300 тис. - це дуже дорого. За його словами, він у 2005 році закуповував аналогічні апарати за ціною близько 50 тис. грн. "Тоді ми дійсно змогли закупити це обладнання за безпрецедентно низькими цінами, проте зараз київський завод" Буревісник "їх модернізував, тому ціна сягає 100 тис. грн.", - зазначив Поліщук.

Суперечка про ціну на медичне обладнання продовжиться 17 листопада. Вперше на своє засідання збереться комісія з розслідування корупційних дій при закупівлі медичного обладнання та ліків в 2007-2009 роках.

Нагадаємо, до цієї комісії увійдуть представники кожної парламентської фракції, Генпрокуратури, Державної податкової адміністрації, Контрольно-ревізійного управління, уповноважений у боротьбі з корупцією. Очолить комісію особисто прем'єр-міністр.

Читайте також:

Тимошенко розслідує, хто заробив мільярди на держзакупівлях ліків

Тимошенко порадила українцям ставитись до кризи й епідемії з гумором

Тимошенко: я виглядаю бомжем, бо нічого не стирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: