Влада Криму розглядає земельні проблеми

У 2007 року в Кримській автономії було виявлено більше 2 тисяч самовільних захоплень землі.

У Сімферополі пройшло позачергове засідання Ради міністрів Автономної Республіки Крим за участю віце-прем`єр-міністра України Олександра Кузьмука.
 

татари
УНІАН
Останнім часом в Криму почастішали сутички через землю.
Як передає кореспондент УНІАН, основне питання, винесене на порядок денний – реалізація державної політики у сфері раціонального використання та охорони земель в АРК.
 
З доповіддю з цього питання виступив заступник голови республіканського Комітету із земельних ресурсів АРК Володимир Дмитрусенко. 

Він повідомив про те, що за 10 місяців 2007 року органами Держземінспекції Криму було виявлено 2140 фактів самовільного захоплення земель. 

За словами Дмитрусенка, впродовж поточного року було проведено 7294 перевірки дотримання вимог земельного законодавства, зафіксовано 4446 порушень. До найхарактерніших порушень відноситься самовільне захоплення земельних ділянок юридичними та фізичними особами, в основному, для здійснення комерційної діяльності, дачного і житлового будівництва, що становить до 48% від загальної кількості виявлених порушень. 

Так, повідомив кримський чиновник, в 2007 році виявлено 2140 фактів самовільного захвату земельних ділянок і використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів на землю на площі 20 225 гектарів. За виявленими фактами самовільного заняття складено 1 тисячу 226 протоколів, винесено 983 ухвали про накладення штрафу на суму 204,575 тисячі гривень.
 
Крім того, зазначив Дмитрусенко, на території Криму набули поширення групові самозахвати земельних ділянок. Перевірками Держземінспекції АРК встановлено, що на території Сімферополя, Євпаторії, Судака, Сімферопольського і Бахчисарайського районів групою громадян було самовільно захоплено більше 55 земельних ділянок орієнтовною площею 1 тисяча 730 гектарів.
 
Разом з тим, Дмитрусенко відзначив тенденцію зростання виявлення порушень земельного законодавства, пов`язаних із самовільним захватом земельних ділянок.

Так, якщо в 2004 році було виявлено 1862 факти, в 2005 році встановлено 2197 фактів, то в 2006 році виявлено вже 2493 факти самозахватів, за 10 місяців 2007 року - 2140 фактів. 

Ситуацію, що виникла навколо земельних самозахоплень у Криму, прокоментував і віце-прем'єр Кузьмук. На його думку, проблеми в АРК пов'язані з наявністю в республіці "гарячих голів".

Кузьмук, окрім того, зазначив, що не має бути якихось преференцій окремим громадянам відносно земельного питання, оскільки закон - один для всіх. Про це урядовець сказав у Сімферополі під час спільної колегії міліції і прокуратури Криму, присвяченій ситуації на півострові.
 
Зокрема, за словами Кузьмука, "всі громадяни нашої країни, якої б національності вони не були, вони рівні перед законом, а закон - один для всіх. Інша справа - чи поважаємо ми закон і чи любимо ми його дотримуватися. У цьому, мабуть, корінь зла".
 
Як зазначив Кузьмук, коли влада намагається робити те, що передбачається закон, це багатьом громадянам не подобається. "Складно, дуже складно бути правовою країною із законослухняним народом", - сказав віце-прем'єр.

Він також зазначив, що забезпечення міліцією порядку під час виконання судових рішень застосовується по всій країні, а не тільки в Криму. Проте, за словами Кузьмука, тільки в Криму "гарячі голови" влаштовують масові сутички з міліцією. 

"За цей рік по країні виконувалися судові рішення в супроводі міліції. Їх 431. 249 (рішень) - в Донецькій області, в Житомирській - 158, у Запорізькій - 116, у Львівській - 130 і так далі. 

Крим в цьому не унікальний. Крим унікальний в іншому: обов`язково знаходяться "гарячі голови", які протистоять законним діям влади, обов`язково знаходяться такі, які намагаються прикрити свої незаконні дії, переводячи їх в площину міжнаціональних, міжетнічних проблем, яких сьогодні у нас - в гострому розумінні - немає, абсолютно немає", - наголосив віце-прем`єр-міністр. 

"Земля вся належить нашому народу, і ніхто на неї не має виняткового права", - продовжив він. Кузьмік наголосив, що порядок виділення землі встановлений владою, і ніхто не має права порушувати його, "мати щось особисте і особливе".
 
За його словами, якщо є судове рішення щодо знесення самобудів – воно має виконуватися. "Якщо рішення суду є, воно має бути виконане", - наголосив Кузьмук.
 
У зв`язку з цим віце-прем`єр закликав усіх учасників конфліктів заспокоїтися "і не жартувати, і не гратися, і не прикриватися" питаннями політики або питаннями національності. "Вони (громадяни України) всі однакові і єдині", - зазначив Кузьмук.

Олександр Кузьмук
УНІАН
Віце-прем'єр Олександр Кузьмук у проблемах автономії звинувачує "гарячі голови", яких, на його думку, багато на півострові.
Нагадаємо, в листопаді в Криму загострилися суперечки навколо самовільно захопленої землі. Зокрема,  1 листопада сталися зіткнення через землю на вулиці Балаклавській у Сімферополі.

6 листопада на плато Ай-Петрі проводилося знесення самовільних будівель бізнесменів - кримських татар. 

Обидва інциденти призвели до сутичок кримських татар із представниками правоохоронних органів.

У засіданні Ради міністрів Криму, присвяченому земельному питанню, в п'ятницю взяли участь голова Верховної ради АРК Анатолій Гриценко, начальник Головного управління МВС України в АРК Анатолій Могильов, керівник ГУ СБУ в АРК Володимир Пшеничний, прокурор АРК Віктор Шемчук, міські голови і керівники райдержадміністрацій автономії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: