Влада Криму: відмовлятися від російської мови неприпустимо

Кримський спікер вважає російську мову наріжним питанням для життя автономії та роботи її парламенту.

Спікер Верховної ради Криму Володимир Константинов заявив, що основним питанням, яке має бути на контролі постійної комісії парламенту автономії з культури, є використання російської мови в регіоні. Він також назвав неприпустимою відмову чиновників від використання російської мови.

"Ми повинні повернути ту ситуацію, що була в Криму раніше. Неприпустимо, коли в листуванні всередині автономії чиновники відмовляються від російської мови", - сказав Константинов на засіданні комісії з культури.

Він також заявив, що Верховна рада Криму завжди виступала ініціатором політичних і культурних акцій на підтримку російської мови, й це потрібно продовжувати.

"Питання використання російської мови для нас наріжне", - наголосив кримський спікер, який є членом Партії регіонів.

Нагадаємо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками більшості Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким. Формально цей законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично і всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу. Крім того, документ запроваджує двомовність в Україні.

Ухвалення закону про мови в Україні парламент відклав на невизначений термін.

Читайте також:

РФ: російська мова обов'язкова для розвитку України

Скандальний закон про мови повернули регіоналам

Українці Росії поскаржаться на Кремль в Європейський суд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: