Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Влада має право не пускати до шкіл дітей без щеплення від кору - адвокат

У разі загрози виникнення епідемії закони дозволяють не допускати до різних видів діяльності осіб, які ухиляються від щеплення.

В зв’язку з поширенням у Києві захворювання на кір влада має право не пускати на навчання дітей, які не мають щеплення.

Про це у коментарі ТСН.ua заявив адвокат Андрій Турій.

За його словами, така можливість надається законодавством України, яке регулює забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

ВідеоУ Києві заборонять відвідувати освітні заклади дітям, які не вакциновані від кору

Влада вирішила вдатися до суворих профілактичних заходів у школах та садочках. Про це попередили в міській адміністрації. Адже за перші десять днів року вже зафіксували майже стільки само випадків захворювання на кір, як за весь 2017 рік.

У Києві заборонять відвідувати освітні заклади дітям, які не вакциновані від кору

"Нормативними актами (а саме законом "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та  Положенням про державний санітарно-епідеміологічний нагляд) передбачена можливість визначати необхідність профілактичних щеплень та інших заходів профілактики у разі загрози виникнення епідемій. Можливо також не допускати до будь-яких видів діяльності, робіт, навчання, відвідування дошкільних закладів осіб, які або страждають на інфекційні хвороби, або є носіями збудників інфекційних захворювань, або були в контакті з такими хворими, а також осіб, які ухиляються від обов'язкового медичного огляду або щеплення проти інфекцій", - повідомив Турій.

кір, інфографіка, вірус
ТСН.ua

Адвокат також наголосив, що цілком законно, коли орган, відповідальний за благополуччя населення, рекомендує органам влади особливі умови та режими навчання спрямованих на запобігання виникненню та ліквідацію захворювань.

"Тобто влада на законних підставах має право обмежити доступ нещеплених дітей до навчання", - додав правник.

У ситуації, що склалася, у батьків існує два варіанти дії. "Або зробити щеплення своїй дитині, або дочекатися кінця режиму обмеження на відвідування навчальних закладів", - підсумував адвокат.

ВідеоЩо потрібно знати про кір

За інформацією Всесвітньої Організації охорони здоров'я 2015 року у світі від кору померли 134 тисячі людей. Це 367 летальних випадків у день або 15 щогодини. Як вберегтися від хвороби – розкажи педіатр Ганна Горбань.

Що потрібно знати про кір

Як повідомлялося раніше, у КМДА прийняли рішення не пускати до навчальних закладів дітей, які не отримали щеплення від кору. Водночас столична влада не уточнила, відколи почне діяти заборона.

Директор департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян пояснила, що батьки можуть зробити щеплення своїм дітям навіть у суботу.

У разі відсутності відповідних медикаментів у місцевих лікарнях громадянам варто звертатися до обласних, повідомила своєю чергою в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в ефірі Еспресо.

Якщо дитина не переносить щеплення, тоді батьки мають отримати відповідну довідку про це у медзакладі. 

Також до навчальних закладів допускатимуть дітей з медичною довідкою про те, що вони перехворіли на кір та мають імунітет.

Нагадаємо, що наразі у Києві на кір захворіли 14 дітей. Батьки припускають, що усі вони захворіли після відвідування цирку "Кобзов". Однак керівництво цирку спростовує всі звинувачення і вважає, що їх "намагаються знищити брудними і безпідставними звинуваченнями".

Залиште свій коментар

Вибір редакції