Влада пообіцяла відремонтувати всі українські дороги до літа

Після зими пошкодженими залишається чверть українських автошляхів, заявляють в "Укравтодорі".

Державна компанія "Укравтодор" збирається до 1 травня ліквідувати сезонні руйнування всіх українських автодоріг державного значення, а до 1 червня - всіх доріг місцевого значення.

Про це заявив голова правління Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" Валерій Вощевський.

Він зазначив, що різкі зміни погодних умов призвели до пошкодження і деформації чверті українських доріг. Зараз пошкоджено 42 тисячі кілометрів автошляхів, із них 8,6 тисячі кілометрів - дороги державного значення, а 33,5 тисячі - місцевого.

У свою чергу, голова "Укравтодору" Вадим Гуржос зазначив, що у дорожніх організацій достатньо можливостей для того, щоб завершити ліквідацію ям на шляхах вчасно. На цю справу виділяються кошти з держбюджету.

Гуржос розповів, що цього року на поточні ремонти доріг направлять 4 мільярди гривень. У цю суму включено витрати на зимове утримання і ремонт шляхів. Крім того, на капітальні ремонти і будівництво автодоріг буде витрачено ще понад 6 мільярдів гривень.

Керівник "Укравтодору" нагадав що бюджет передбачає в цілому 16 мільярдів гривень на утримання доріг цього року, що на 6 мільярдів більше, ніж у 2008 році.

Нині ж дороги, за словами Гуржоса, псуються у зимовий сезон через значне недофінансування в минулі роки, клімат і збільшення габаритів транспортних засобів.

За словами керівника "Укравтодору", сьогодні повного оновлення потребують 85% із 20 тисяч кілометрів доріг державного значення.

"У середньому, для приведення 1 кілометру дороги у належний стан необхідно 3 мільйони. Відповідно, ми одержимо цифру в 34-37 мільярдів доларів. Ця цифра значна, і на сьогодні держбюджет і стан економіки не дозволяють це зробити. Приблизна ситуація і з дорогами місцевого значення", - пояснив Гуржос.

Всього в Україні зараз більше 700 тисяч кілометрів доріг. На балансі "Укравтодору" знаходяться 170 тисяч кілометрів доріг, із них 20 тисяч кілометрів - державного і 150 тисяч кілометрів - місцевого значення.

86 тисяч кілометрів доріг є комунальними та не відносяться до балансу "Укравтодору".

Читайте також:

Нові штрафи знизили кількість загиблих у ДТП на 40%

Яценюк обіцяє взятися за дороги й електростанції

В Києві серед вулиці потонула іномарка

Міст Метро може обвалитися через три роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: