Влаштуватися на роботу в Польщі стало легше

Польща від сьогодні полегшує доступ на свій ринок праці для українців, білорусів і росіян до 2010 року.

Польща дозволила з 20 липня українцям працювати у всіх сферах економіки країни без одержання офіційного дозволу на роботу до 31 грудня 2009 року.

Про це сказано в розпорядженні Міністерства праці й соціальної політики Польщі від 5 липня 2007 року.

Польща - Україна
Європейська Польща зробила черговий крок назустріч Україні (Фото: polska.com.ua)
За документом, громадяни України можуть працювати в Польщі безперервно до 3 місяців протягом півроку, якщо польський роботодавець задекларує намір взяти їх на роботу.

При цьому заявка роботодавця має бути зареєстрована в районному центрі праці.

За даними міністерства, раніше українці могли працювати за такою схемою тільки в сільському господарстві Польщі.

Спрощений режим також поширюється на громадян Білорусі й Росії.

Відповідно до повідомлення міністерства, введення спрощеного режиму націлено на створення більш привабливих умов легальної роботи в Польщі для громадян сусідніх країн.

Торік дозвіл на роботу в Польщі одержали 3 275 українців, що на 18% більше, ніж у попередньому. Загалом торік кількість виданих дозволів на роботу для іноземців зросла на 4% до 10 754.

Представник прес-служби Мінпраці Польщі Павло Красинський зазначив значний попит у Польщі на працівників з-за кордону в сфері будівництва (особливо, у контексті підготовки до "Євро-2012"), сільського господарства, легкої промисловості, а також транспортній сфері.

У зв'язку із цим, з його слів, міністерство зараз веде переговори з українською стороною про подальше спрощення працевлаштування українців у Польщі.

Зокрема, мова йде про внесення змін до виконавчого протоколу договору про працевлаштування українців у Польщі від 1994 року, про спрощення процедури посередницької діяльності між польськими роботодавцями й працівниками з України.

Красинський відмовився уточнити, яким чином буде спрощено процедуру й можливі строки підписання нового протоколу, посилаючись на незавершеність переговорів.

Він також повідомив, що спрощеною процедурою влаштування на роботу в сільському господарстві для громадян країн, що межують із Польщею, з моменту введення у вересні 2006 року до 15 травня поточного скористалися 1560 іноземців, 1540 з яких - українці.

Трактор
В Польщі українці працюють переважно в сільському господарстві
У посольстві України у Варшаві агентству повідомили, що диппредставництво не веде реєстрацію українців, що працюють у Польщі, зазначивши, що, за неофіційним даними, у країні можуть працювати до 300 тисяч українських громадян.

"Раніше за такою схемою можна було отримати візу лише для сезонної роботи в аграрному секторі". - повідомив „Німецькій хвилі” керівник візово-паспортного відділу генерального консульства Польщі у Львові Мірослав Грита – "Тепер же таким чином можна прийняти на роботу українця у кожній галузі господарства".

Пан Грита зазначив, що такі правила стосуються теж громадян Росії та Білорусі. Утім, в Консульстві поки що не володіють інформацією, чи діятимуть ці правила й після вступу Польщі до Шенгенської зони 1 січня 2008 року.

Українці працюють в основному в будівництві, українки - у домашньому господарстві, доглядають дітей, а також доглядають пенсіонерів і хворих людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: