Власна "армія" і вбивства політиків: СБУ розслідує спробу захоплення влади в Україні

Власна "армія" і вбивства політиків: СБУ розслідує спробу захоплення влади в Україні

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Власна "армія" і вбивства політиків: СБУ розслідує спробу захоплення влади в Україні

Лідером ПНУК є Рустам Ташбаєв. / Фото: Facebook/Рустама Ташбаєва

Лідером заколотників виявився організатор "Майдану 3.0".

Так званий "Перший національний український конгрес" оголосив усі органи влади України нелегітимними і поставив собі за мету силою повалити державний устрій в країні. Через це за організацію взялася Служба безпеки України.

Про це повідомляють Українські Новини із посиланням на матеріали суду.

У травні 2018 року у столиці Чехії Празі відбувся захід під назвою "Перший національний український конгрес" (ПНУК). Його учасники проголосили себе єдиним легітимним законодавчим органом влади України, а Верховну Раду, Генеральну прокуратури та Міністерство внутрішніх справ оголосили злочинними організаціями.

На тому ж заході "конгресмени" заявили про створення "Української народної армії", завданням якої має стати протистояння з Національною гвардією та Національною поліцією, щоб силою захопити владу в країні.

Окрім того, учасники ПНУК створили "народний трибунал", власну "спецслужбу" та "розвідку", які мали "виносити вироки", стежити та нападати на державних та політичних діячів.

Щойно відбулася історична подія. Перший Національний Український Конгрес проголосував за визнання: 1. Злочинності,...

Опубліковано Перший Національний Український Конгрес Пʼятниця, 25 травня 2018 р.

На з'їзді у Празі "конгресмени" обрали єдиним кандидатом у президенти України активіста Євромайдану Івана Бубенчика, який підозрюється у вбивстві двох "беркутівців" у 2014 році. Проте вже у листопаді ПНУК оголосив недовіру Бубенчику.

У вересні 2018 року СБУ встановила, що підрозділи так званої "Української народної армії" діяли на території Києва, Київської, Житомирської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей та міста Кременчук (Полтавська область).

Лідером ПНУК є Рустам Ташбаєв. Цей чоловік близько 20 років тому емігрував до США, отримав там американське громадянство, але 2014 року повернувся до України.

Ташбаєв насамперед відомий, як організатор політичної акції "Майдан 3.0". У червні 2015 року його прихильники встановили на Майдані намети, проте вони простояли недовго. Самого Ташбаєва затримали правоохоронці і депортували з України. Тодішній голова СБУ України Валентин Наливайченко заявляв, що провокаційний захід на Майдані фінансували терористичні організації "ЛНР" та "ДНР".

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація