Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Власник Delfi вирішив піднімати розбитий танкер і буксирувати його в Миколаїв

Судно вже почали обстежувати водолази.

Танкер Delfi, який пережив кораблетрощу біля Одеси, почали оглядати водолази. Їх допустила до судна, яке вже півтора місяця лежить поблизу пляжу, слідча комісія, котра саме завершила роботу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цей танкер з моменту кораблетрощі вже встиг стати місцевою цікавинкою – тепер для прогулянок люди спеціально обирають цей пляж заради постапокаліптичних фото. У соцмережах навіть з’явився тренд "Селфі з Делфі". "Насправді варто, мабуть, прибрати його. Але, з іншого боку, як пам’ятка може бути і потішним", - кажуть туристи.

Відео Коли танкер "Делфі" піднімуть із води: комісія допустила до аварійного судна водолазів

Танкер "Делфі", який пережив кораблетрощу біля Одеси, почали оглядати водолази. Їх допустила до судна, яке вже півтора місяця лежить поблизу пляжу, слідча комісія. Кого звинувачують в аварії і коли танкер заберуть з Одеси - знає ТСН.  

Коли танкер "Делфі" піднімуть із води: комісія допустила до аварійного судна водолазів

На відміну від них, одесити сприймають напівзатонуле судно як загрозу – і людям, і природі. "Коли почнеться літній сезон, хлопці будуть туди лізти і стрибати. Я дивлюся, він взагалі в такому аварійному стані, що просто тягнути вже неможливо. Він поіржавіє і щось станеться", - міркує житель міста Євген Сокович.

Проте в обласній адміністрації іржавий танкер обіцяють прибрати за лічені тижні – завадити цьому може лише шторм. "Відбуваються водолазні роботи щодо виявлення пошкоджень танкера. Вони оцінюють пошкодження, можливі дії. Не пізніше 25 січня буде ще одна зустріч робочої групи, де буде вже прописано попередній план", - заявив голова Одеської ОДА Максим Куций.

Фотогалерея Затонулий біля Одеси танкер "Делфі" показали на відео з висоти (5 фото)

Водолазів допустили до танкера, щойно закінчила роботу слідча комісія. Її висновки займають 37 сторінок. У кораблетрощі звинувачують посадовців різних служб: від капітана танкера та судновласника до прикордонників та адміністрації морських портів України. Поліція розслідує три кримінальні провадження.

За неофіційною інформацією, судно причетне до незаконних оборудок з пальним, і нібито саме тому екіпаж відмовлявся від допомоги, коли танкер зірвало з якоря. Некерований Delfi дрейфував морем майже добу. Оскільки корабель іноземний, без сигналу SOS рятувати його було неможна. Екіпаж евакуювали примусово, лише коли судно наштовхнулося на хвилелом.

Всі витрати по підняттю та перевезенню танкера бере на себе судновласник - так кажуть в Одеському порті. "Є контакт із представником судновласника. На сьогоднішній день судновласник означив свої наміри піднімати судно та буксувати його в Миколаїв на ремонт. Протягом тижня водолазний огляд буде завершено", - розповів капітан порту Кирило Цюпко.

Експерти вважають, що рятувальна операція коштуватиме більше за ціну самого танкера. Судно в жалюгідному стані, а екологи запевняють, що небезпеки ні морю, ні одеситам через корабель немає – всі залишки пального, які опинилися у воді під час кораблетрощі, давно віднесло у відкрите море.

Кореспондентка ТСН Олена Черняєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції