Власник судна "Марафон" відмовився рятувати українців від піратів

Український екіпаж судна "Марафон" зазнає знущань з боку сомалійських піратів. Судновласник відмовився від судна і чекає на страховку.

Ситуація з суховантажем "Марафон", захопленим сомалійськими піратами 7 травня, посилюється тим, що голландський судновласник вирішив повністю відмовитися від судна, розраховуючи отримати за нього страховку, якщо корабель визнають повністю втраченим.

Про це повідомив головний редактор журналу "Морський Бюлетень — Совфрахт" Михайло Войтенко. Він стверджує, що до членів екіпажа застосовується насильство, у них залишилося дуже мало харчів, відсутні медикаменти, воду видають двічі в добу. У сутичці з піратами отримав вогнепальне поранення моряк Георгій Гусаков, стан його здоров'я викликає тривогу.

Войтенко стверджує, що власник наполягає на раніше обумовленій сумі викупу, але пірати вимагають на 300 тисяч доларів більше, що ставить переговори на межу зриву. Проте суму він не називає. За даними Войтенка, заручники знаходяться на межі фізичних і моральних сил.

У МЗС такий погляд називають "штучним нагнітанням обстановки, що не йде на користь справі". "Чим менше преса пише про судно і екіпаж, який нібито веде жалюгідне існування, тим краще", — заявили і в РНБО. — "Все йде за планом, і не треба лякати різними страшилками ні громадськість, ні рідних моряків".

Уповноважена ВР з прав людини Ніна Карпачова зустрілася з родичами моряків і поділилася з ними інформацією зі своїх джерел в Службі зовнішньої розвідки та інших структурах. За словами Карпачової, саме судновласник знайшов якийсь прийнятний вихід для порятунку екіпажу. Омбудсмен сказала, що "Марафон" знаходиться в полоні у тих же піратів, які захоплювали екіпаж суховантажу Faina.

"Марафон" з 8 членами екіпажу пірати атакували в Аденській затоці. Судно належить компанії "Вестерн Марін Транспорт" (Нідерландські Антильські острови).

Читайте також:

Інформацію про загрозу розстрілу українських моряків спростували

Пірати погрожують розстріляти українських моряків

Політики посприяли частішим нападам піратів на українських моряків

Пірати змінили тактику та перебралися до Червоного моря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: