Власники "євроблях" залишають машини за кордоном, щоб не платити мито та заставу

Дата публікації
Власники "євроблях" залишають машини за кордоном, щоб не платити мито та заставу

Черги з пунктів пропуску зникли.

Бум на розмитнення автівок на єврономерах. Власники таких машин відмовилися від блокування кордонів і окупували митниці, аби легалізувати свої авто, йдеться у ТСН.16:45.

У Чернівцях за кілька днів дії нового закону про розмитнення цю процедуру вже пройшли майже двісті власників євроблях. Почали розмитнення і в інших областях.

Якщо ще тиждень тому власники авто на єврономерах влаштовували пікети на пунктах пропуску, то тепер вони спричинили справжній колапс на митниці. На проходження експертного огляду авто утворилася черга - без нього розмитнити автівку неможливо.

У відділі митного оформлення так само чимало людей, дехто просто питає про процедуру, утім більшість вже визначились -  своє авто таки треба розмитнювати, адже усвідомили, що закон уже не зміниться. Тому готові сплати  навіть чималі суми в бюджет і далі їздити без проблем.

"Це не змінює нічого. Піти, узаконити якось. За машину, яку я там дав 3,5 тисячі євро, я тут 3,2 маю дати", каже власник авто на єврономерах Ілля Гуцуляк.

Розмитнення "євроблях": на Буковині до бюджету вже сплачено майже 17 мільйонів гривень

Розмитнення "євроблях": на Буковині до бюджету вже сплачено майже 17 мільйонів гривень

Якщо кілька днів тому на Чернівецькій митниці оформили трохи більше півсотні авто на єврономерах, то станом на сьогоднішній ранок їх вже 189. На митниці навіть назвали точну суму сплачених в бюджет коштів - 16 млн 800 тис. гривень. Щодня тут оформлюють близько 40 авто.

"Їм важко надати право власності, тому що заїжджали не вони. Машини завезені нерезидентами, громадянами Молдови, Польщі, Білорусі.  Зараз тих громадян на території України немає", - розповідає начальник відділу митного оформлення Чернівецької митниці Василь Гуцу.

У сервісному центрі МВС відсьогодні планують почати видавати розмитненим автівкам українські номери. Тут, як і на митниці, в разі сильного напливу бажаючих, готові працювати без вихідних, поки не спаде.

На Львівщині мешканці прикордоння також почали розмитнювати автомобілі.  На вихідних  двоє водіїв навіть залишили заставу, щоб в'їхати в Україну на єврономерах.

"Якщо за перший тиждень в нас було оформлено три транспортні засоби, то тільки за сьогодні 34 транспортні засоби. І з цих 34 машин стягнено податків близько двох мільйонів гривень", - повідомив керівник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук.

Деякі водії виїжджають до  Польщі на євробляхах, щоб залишити автівку там. Кажуть - на розмитнення чи заставу грошей не має. І таких кермувальників немало. На парковці одного із супермаркетів у Польщі видно чимало машин, залишених українцями. Додому повертаються вже пішки. Кажуть, що заплатили за свою машину менше, ніж доведеться витратити на розмитнення.

Через це  пункти пропуску - порожні. У Краковці раніше водії простоювали в чергах по кілька годин. Зараз - не більше 20 хвилин.

Та чи довго  пункти пропуску  пустуватимуть невідомо. Бо згодом новорічні-різдвяні свята і  охочих перетнути кордон буде значно більше. Та й мешканці прикордоння, які їздили туди-сюди і заробляли купівлею-продажем,  змушені будуть визначитися - розмитнювати євробляху чи шукати альтернативу. 

Кореспонденти ТСН Марічка Кужик та Олег Тудан

Наступна публікація