Власників мобільних телефонів масово шантажують шахраї

Українці все частіше отримують повідомлення про можливе відключення мобільника - якщо не надіслати платний СМС на певний номер.

Абоненти стільникового зв’язку почали масово отримувати текстові повідомлення про відключення телефону - якщо терміново не зареєструвати його в електронній базі даних. Головне, не панікувати і не відкуповуватися.

"Телефон не зареєстрованій у базі даних. Він буде відключений від мережі" - такі текстові повідомлення почали отримувати сотні українців. Далі – схема стандартна. Абонентові пропонують надіслати СМС-повідомлення на короткий номер, аби зареєструвати телефон і - спати спокійно.

Натомість у Державному центрі радіочастот категорично застерігають - нічого робити не треба. Тут справді готуються відключати мобільні телефони, але ті, що нелегально придбані, або нелегально ввезені. Більше того, база даних нелегальних мобілок запрацює лише восени, а реєстрація нових телефонів відбуватиметься безкоштовно.

"Повідомлення про те, що телефон занесений до того чи іншого списку може надійти тільки від оператора зв’язку. Будь які інші повідомлення, які надійшли від будь-якого іншого абонента - вони не законні, і взагалі не треба брати їх до уваги", - попереджає начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк.

Історія з погрозливими СМС-повідомленнями скидається на чергове мобільне шахрайство, кажуть оператори стільникового зв’язку. Аби зареєструвати телефон, абонентові пропонують відіслати текст на номер, що тарифікується за особливими, високими тарифами.

"Це просто дещо видозмінена схема, ніж ті, які були раніше. Наші громадяни дуже заповзятливі, дуже швидко міркують. Ми постійно вивчаємо нові види шахрайства, які з'являються", - пояснюють у службі безпеки одного з мобільних операторів.

Але розібратися із несумлінними провайдерами - саме їм належать платні короткі номери - так і не можуть. Адже навіть за законом притягти їх до відповідальності дуже важко.

На думку юристів, шахраїв просто не шукають, бо це мобільне шахрайство і витрати державних органів, пов’язаних із пошуком шахраїв, будуть неспіврозмірні. Люди, які отримують такі СМС-ки вони, по суті, опиняються самі винні, тому що вони мають самі пересвідчитися кому і для чого вони це направляють.

Головна порада від експертів - не поспішати відсилати повідомлення чи дзвонити на платні короткі номери. А питання з’ясовувати у колл-центрі. Бо якщо наприкінці місяця прийде рахунок за телефон - гроші повернути буде неможливо.

Читайте також:

Мобільним операторам заборонили пропонувати "нульові" тарифи

Мобільні оператори підвищують ціни на роумінг

Мобільних операторів обмежили у цінах

Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою

ВідеоВласники мобілок стають жертвами шахраїв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: