Власний ставок з рибою та чемпіонат з армреслінгу: про що мріють бійці

Дата публікації
Перегляди
543
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber

Кожен шостий працівник компанії Метінвест наразі мобілізований до Збройних сил України. Понад 9 тисяч співробітників захищають незалежність України від початку війни, а близько тисячі захисників, зокрема ветерани АТО, вже повернулися до роботи.

Вони розповіли, як адаптувалися до мирного життя, та про свої мрії. 

Едуарду Аноткіну, який до мобілізації працював у доменному цеху, довелося сказати неправду своїй літній мамі: перед тим, як вирушити на фронт, сказав їй, що їде охоронцем до лікарні в Дніпрі.

«Війна загартовує по-іншому. Я — тренер з армліфтингу та армреслінгу, і після року на фронті я повернувся додому, вирішивши відновити своє життя та тренування спортсменів. Спорт для мене — це психологічна адаптація, адже армреслінг — моя пристрасть ще з юності! Загальний тренерський стаж — понад 25 років, 10 із яких я треную майбутніх чемпіонів. Цього року мій вихованець Євген Григір успішно виступив на відбіркових змаганнях з армреслінгу України та потрапив до збірної. Я готував його до чемпіонату Європи, де він посів призові місця. Тепер на черзі чемпіонат світу», — каже Аноткін. 

А працівник Метінвесту Павло Новіков до війни мріяв про ставок для розведення риби: встиг його викопати та запустити мальків, але війна все зруйнувала. 

«Сусід повідомив, що мій дім і ставок розбиті. Тепер мрію все відновити, але коли це стане можливим — не знаю», — каже Павло. 

Він пішов до військкомату добровольцем, і став стрільцем у 17-й окремій танковій Криворізькій бригаді. Спочатку обороняли Кривий Ріг, а восени Новіков брав участь у деокупації своєї малої батьківщини — Великоолександрівської громади. 

«Я народився і 22 роки прожив у селі Давидів Брід. З теплотою згадую побратимів, та пишаюся херсонцями, які вистояли й зустрічали визволителів радісно та щиро. Але сумую за рідним домом і справою в Давидовому Броді, бо їх зруйнували ворожі снаряди», — каже Новіков. 

Як відомо, в Метінвесті Ахметова розробили й запровадили унікальний навчальний курс для співробітників «Герої поруч». Наразі його проходять 1200 керівників підприємств компанії у регіонах присутності. Також у компанії запустили відеокурс зі взаємодії з ветеранами війни, які повернулися з фронту до цивільного життя й проходять шлях адаптації на підприємствах. Проєкт створено у співпраці з військовою психологинею, кризовою інтервенткою Оленою Нікольською.

Наступна публікація