Влітку Україні пропонували "Таміфлю" вдвічі дешевше

Уряд міг закупити ліки від свинячого грипу "Таміфлю" ще влітку, причому вдвічі дешевше, ніж він придбав їх у посередника.

До початку епідемії грипу в Україні уряд міг закупити ліки від вірусу A/H1N1 за вдвічі нижчою ціною.

Як повідомила офіційна речниця компанії Roche Мартина Рапп, ще 1 липня була оголошена програма "Створення резервів "Таміфлю" для країн, що розвиваються.

"З того часу усі країни, які мають право брати участь у програмі – і Україна одна з цих країн – можуть використовувати цю пропозицію", - зазначила вона.

На запитання, коли до них звернулися українські урядовці, Рапп відповіла: "З Roche зконтактували під час нинішнього спалаху".

У квітні, одразу після того як ВООЗ оголосила попередження про загрозу пандемії, уряд виділив 50 мільйонів гривень на підготовку до нападу вірусу. Робоча група МОЗ затвердила перелік першочергових витрат, серед яких єдиний лікарський засіб – "Таміфлю".

За даними неофіційних джерел у штабі протидії епідемії, на "Таміфлю" уряд витратив 11 мільйонів 76 тисячі 128 гривень. Було закуплено 44 128 упаковок. Ціна однієї склала 251 гривню (більше 21 євро). Постачальником виступила зареєстроване у Києві ЗАТ "Ганза".

При цьому за програмою Roche ціна однієї 75 мг упаковки з 10 капсул "Таміфлю" становила від 5 до 6 євро, за упаковки 45 мг та 30 мг треба було заплатити від 2 до 3,65 євро.

Директор департаменту МОЗ Юрій Константінов, який очолював групу із супроводу закупівлі, на запит журналістів відповів, що він не знає про таку пропозицію.

Станом на 13 листопада в Україні жертвами епідемії грипу та ГРВІ стали 265 людей, загальна кількість хворих досягла 1 млн 308 тис. 911 людей, з майже 19,5 тисяч – діти до 18-ти років.

Читайте також:

Хворі, які померли, почали приймати препарат "Таміфлю" запізно

Виробник "Таміфлю" заробив на епідемії мільярд доларів

В Україні стартувала вакцинація проти свинячого грипу, але вакцини немає

У Харкові розпочнуть виробляти власні ліки від свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: