ВМС України святкують 15-ту річницю

У Севастополі тривають урочистості з нагоди 15-ї річниці Військово-морських сил України. Віктор Ющенко привітав моряків із професійним святом.

Військово-морські сили України
(Фото: УНІАН)

У Севастополі тривають святкові заходи з нагоди 15-ї річниці утворення Військово-морських Сил України.

Президент Віктор Ющенко сьогодні вСевастополі привітав військових моряків, ветеранів та мешканців Севастополя з 15-ю річницею Військово-Морських сил Збройних сил України.

За словами Віктора Ющенка, український народ пишається своїми захисниками. Президент наголосив, що справа підтримки флоту є загальнонаціональною і закликав все українське суспільство, кожне місто і кожен регіон продовжувати надавати важливу допомогу у розбудові нашого війська. Президент запевнив, що Україна, як морська держава, хоче бачити свої ВМС ефективними, сучасними і, безумовно, належно оснащеними.

"Ми повинні бути готовими швидко реагувати на всі зовнішні загрози. Це ключове завдання, яке я ставлю перед керівництвом Збройних сил", - сказав Віктор Ющенко. Він зауважив, що під наглядом військових моряків постійно перебуває безпека нашої держави, і закликав їх відповідально виконувати цей високий обов’язок.

Президент зазначив, що український флот знають і шанують у всьому світі, зокрема Україна досягла високих результатів під час участі в антитерористичній операції у Середземному морі "Активні зусилля” та в навчаннях у складі з’єднання Чорноморських сил "Блексіфор" та інших військових міжнародних навчаннях і далеких походах. Глава держави закликав продовжувати підтримувати зв’язки з усіма зовнішніми партнерами України.

"Наша мета - сильна держава, сильне військо, сильний флот", - сказав Віктор Ющенко. Президент запевнив, що завдання і проблеми військових моряків ніколи не будуть поза увагою керівництва держави. 

Він також висловив слова вдячності ветеранам. «Честь і слава ВМС, чистих вам фарватерів та сім футів під кілем», - сказав Ющенко. 
 
Як передає кореспондент УНІАН, на урочистому зібранні в штабі національного флоту відбулося нагородження групи військовослужбовців. Зокрема, кращим морякам було вручено почесні відзнаки, а командирам кораблів знак "Командир корабля" нового зразка. Також новий знак "За далекий похід" отримали військовослужбовці, які здійснили далекі походи протягом своєї служби на українському флоті.
 
Як зазначив командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Тенюх, такі знаки невдовзі отримають і усі члени екіпажу корвету "Тернопіль", що зараз у Середземному морі виконує завдання антитерорстичної операції НАТО "Активні зусилля”. 

Як повідомляв УНІАН, 1 липня Військово-морським Силам Збройних сил України виповнюється 15 років. З нагоди свята у головній базі ВМС – Севастополі – заплановано проведення великої кількості святкових заходів. 

В цей день привітати військових моряків зі святом до Севастополя прибули президент України, верховний головнокомандувач Збройних сил України Віктор Ющенко, міністр оборони Анатолій Гриценко, начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Сергій Кириченко, члени уряду, народні депутати України, керівництво АР Крим та Севастопольської міської держадміністрації, представники громадських організацій та духовенства, шефські делегації. 

ВМС
(Фото: УНІАН)

Глава держави поклав квіти до Меморіальної стіни на честь героїчної оборони Севастополя 1941-1942 рр.
та оглянув кораблі, озброєння й військову техніку Військово-Морських сил ЗСУ. 

Довідка УНІАН. Відповідно до Указу Президента, День Військово-Морських сил Збройних сил України відзначається щороку у першу неділю липня.

О 9.00 у Севастопольській бухті розпочався парад кораблів ВМС України.
 
О 10.00 на Графській пристані розпочнеться театралізована вистава “Україна – морська країна”. 

Об 11.00 на Площі Нахімова відбудеться ритуал випуску курсантів Севастопольського військово-морського інституту ім. П.С. Нахімова. 

З 12.00 і до 18.00 на кораблях та у військових частинах ВМС України проходитиме День відкритих дверей. За давньою традицією, крім керівництва держави та численних гостей до військових моряків завітають представники делегацій з регіонів України, які ведуть шефство над кораблями та частинами флоту. 

У цей же час на Площі Нахімова відбудеться нагородження кращих спеціалістів та переможців конкурсу дитячого малюнка, присвяченого Дню Військово-морських Сил України. 

О 14.00 на сценічних майданчиках Севастополя розпочнуться концертні виступи творчих колективів з регіонів України. 

О 18.00 на Площі Нахімова відбудеться святковий гала-концерт за участю зірок української естради.
 
Завершиться святкування Дня ВМС о 22.00 святковим салютом і феєрверком на Приморському бульварі міста. 

Згідно з Указом президента України, починаючи з 2006 року День ВМС України відзначається в першу неділю липня. З 1997 по 2005-й рік День ВМС України святкували 1 серпня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: