Внутрішні війська хотіли використати

Командувач внутрішніх військ Кіхтенко заявляє, що внутрішні війська підпорядковуються Президентові, але лишаються в складі МВС.


За повідомленням УНІАН, сьогодні на прес-конференції командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України Олександр Кіхтенко сказав, що з березня до 25 травня керівництво МВС видало цілу низку розпоряджень щодо залучення внутрішніх військ до виконання не властивих їм функцій. Він навів приклад так званого плану «Фортеця», який передбачає посилення охорони будівлі МВС у Києві. Для цього керівництво МВС наказало керівникові внутрішніх військ додатково виділити для охорони приміщення МВС три снайперські пари, два спеціалізованих авта «Торнадо» та ще ряд інших спеціальних заходів. 

Олександр Кіхтенко вважав, що, зважаючи на спокійну ситуацію в місті та в країні, вдаватися до таких заходів не було сенсу. Він додав, що, крім цього наказу, була низка подібних. 

Саме цим керівник внутрішніх військ пояснює президентський указ про перепорядкування внутрішніх військ голові держави від 25 травня. 

Кіхтенко наголосив, що внутрішні війська залишаються в складі МВС і продовжують тісну співпрацю та взаємодію з Міністерством внутрішніх справ. Він зауважив, що основною вимогою Президента до внутрішніх військ була і залишається відсутність будь-яких силових засобів вирішення конфліктів. 


Кіхтенко здивувався діям керівництва МВС 25 травня, коли воно заявляло про спокійну ситуацію в Києві, але видало черговий наказ внутрішнім військам переправити до Києва 1500 військовослужбовців додатково. За словами Олександра Кіхтенка, “від внутрішніх військ чекали силового розв’язання конфлікту, але ми цього не допустили”. 

Нагадаємо, що 25 травня Президент України Віктор Ющенко своїм Указом вивів внутрішні війська з підпорядкування Міністерства внутрішніх справ і підпорядкував їх главі державі.
Крім того, своїм розпорядженням доручив внутрішнім військам охороняти громадський порядок навколо важливих державних об’єктів. 

Тоді само Верховна Рада України визнала укази Президента України про перепідпорядкування внутрішніх військ, забезпечення держохорони та щодо Генпрокуратури такими, що не підлягають виконанню. ВР звернулася до Кабінету міністрів України з рекомендацією забезпечити неухильне виконання МВС України Закону «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ» та інших законів України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: