Внутрішні війська вирушають додому

Цушко наказав беркутівцям повертатися. Ющенко заперечує політичну мету спецпідрозділів у Києві

Командувач Внутрішніх військ України Олександр Кіхтенко наказав підрозділам, що перебувають під його командуванням, повернутися на бази дислокації. Про це повідомила прес-секретар Внутрішніх військ України.

Тисячі військовослужбовців внутрішніх військ 26 травня дістали наказ рухатися до Києва з місць дислокації в усій Україні. 

Внутрішні війська
Українська правда
Внутрішні війська вирушають додому. На щастя, політики не стали апелювати до їхньої допомоги

Водночас міністр внутрішніх справ України Василь Цушко наказав підрозділам спеціального призначення «Беркут» повертатися з Києва на місця постійної дислокації. Міністр ухвалив таке рішення з огляду на досягнуті домовленості між президентом, головою Верховної Ради та прем’єр-міністром і «усвідомлюючи необхідність забезпечити недопущення спроб нагнітання протистояння у суспільстві».

Одначе деякі «беркутівці» та службовці Внутрішніх військ залишилися в Києві в неділю, аби забезпечувати громадський порядок під час призначених на цей день масових акцій, а також упродовж фіналу Кубку України з футболу. 


Президент Ющенко заперечує, що внутрішні війська йшли до столиці для того, аби розв’язати політичну кризу силовим шляхом.

Президент повідомив, що дав міністрові внутрішніх справ та командувачеві внутрішніми військами доручення узгоджувати потребу Києва в правоохоронцях за спільним протоколом.

Ющенко твердить, що внутрішні війська регулярно охороняють правопорядок і лише місяць тому до Києва було переведено дві тисячі військовослужбовців ВВ, «за заявкою» міністра внутрішніх справ. 

Внутрішні війська
Українська правда
Протягом кількох днів з'являлася суперечлива інформація про стягування внутрішніх військ до Києва

Проте президент наголосив, що йдеться виключно про питання громадської безпеки через велику кількість людей у столиці, де в неділю проходять День Києва та фінал кубку України з футболу між «Динамо» (Київ) та «Шахтарем» (Донецьк).

Ющенко високо оцінив поведінку внутрішніх військ у складній ситуації і сказав, що вони поводилися гідно.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: