ВО "Свобода" добилася проведення дострокових виборів у Тернополі

Суд зобов'язав через 4 дні провести дострокові вибори до Тернопільської обласної ради.

Окружний адміністративний суд Тернопільської області задовольнив позов обласної організації Всеукраїнського об’єднання "Свобода" про визнання протиправним і скасування рішення Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії про припинення виборчого процесу і зобов’язав ТВК провести вибори до Тернопільської обласної ради 15 березня 2009 року.

Як повідомили у прес-службі “Свободи”, суд визнав аргументи, зазначені у позовній заяві об’єднання.

У заяві йшлося, що відповідно до статті 19 Конституції органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Крім того, зазначалось у заяві, статтями 70, 75 закону про вибори депутатів усіх рівнів визнання виборів недійсними, визнання недійсним голосування, оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються місцевих виборів можуть лише виборчі комісії та суд, а не відповідач. Можливості скасування виборів законодавством взагалі не передбачено.

У постанові Верховної ради від 3 березня 2009 року про скасування позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради зазначено, що вона прийнята відповідно до пункту 30 статті 85 Конституції, який передбачає, що до повноважень Верховної ради належить призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування. Разом з тим, цей пункт не передбачає повноваження Верховної ради припиняти такі вибори, тобто оскаржувана постанова прямо суперечить цьому пункту, — йшлося у позовній заяві.

Отже, відповідно до частини 2 статті 15 закону про вибори 14 січня 2009 року почався виборчий процес позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради, а відповідно до пункту 1 частини 2 статті 11 цього закону забороняється незаконне втручання будь-кого у виборчий процес.

Як повідомлялося, 18 грудня 2008 року Верховна рада ухвалила постанову про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської облради на 15 березня 2009 року.

3 березня 2009 року Верховна рада скасувала проведення позачергових виборів депутатів Тернопільської облради. За ухвалення відповідної постанови проголосували 292 депутати.

Зокрема, ”за” голосували 147 депутатів від Партії регіонів, 141 депутат від БЮТ і 4 від НУНС. Співавтором цієї постанови був лідер фракції БЮТ Іван Кириленко.

Таке рішення Секретаріат президента назвав протиправним і антидемократичним. Також у СП вважали, що таким чином до влади у світі приходили фашисти і диктатори.

4 березня “Свобода” подала позовну заяву до суду щодо оскарження цієї постанови ВР.

Читайте також:

Турчинов пропонує замість Тернопільської облради переобрати Ющенка

СП оскаржить у суді скасування виборів до Тернопільської облради

У Ющенка порівняли дії БЮТ та ПР з диктатурою та фашизмом

Рада скасувала дострокові вибори до Тернопільської облради

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: