ВО "Свобода": етнічні росіяни зобов’язані вивчити українську

ВО "Свобода" закликає відмовитися від російської мови на території України. На думку свободівців, українську мову можуть вивчити всі меншини.

Чернівецька обласна організація ВО "Свобода" у 196-ту річницю народження Тараса Шевченка звернулася до влади і громадськості Буковини з вимогою не допустити чергових утисків української мови в Україні, а також змусити росіян вивчити українську мову.

У зверненні на ім’я голови Чернівецької обласної ради Івана Шилепницького, Чернівецького міського голови Миколи Федорука та депутатів обласної та міської рад, зокрема, йдеться про те, що від виборів до виборів в Україні "незрілі політики розігрують брутальну мовну карту, спрямовану на звуження функцій державної української мови, а отже, на безпрецедентне обмеження мовних прав мільйонів українців".

Автори звернення категорично не сприймають заяви представників Партії регіонів щодо додаткових преференцій для російської мови в Україні.

"Вважаємо це не лише грубим порушенням Конституції, а й відвертим проросійським наступом на основу нації. Двомовність України не є природним явищем. Це наслідок понад 300-літнього імперського терору щодо української мови та нації", - йдеться у документі.

"Наполягаємо на тому, щоби інтереси етнічної меншини України – росіян (17,3%) не суперечили потребам титульної української нації та не загрожували цілісності та єдності держави. Етнічні росіяни, як і представники всіх інших меншин, зобов’язані володіти державною українською мовою, як володіють державною російською башкири, татари, чуваші та інші у Росії", - йдеться у зверненні.

Буковинська "Свобода" вимагає від обласної ради ухвалити звернення до Верховної ради, Кабінету міністрів та президента з вимогою не допустити прийняття необдуманих рішень, які передбачають утиски державної української мови, наслідком чого може бути введення другої державної мови в Україні.

Нагадаємо, що ВО "Свобода" 7 березня провела на Майдані Незалежності акцію зі збору підписів під зверненням до президента Януковича про захист української мови.

А 9 березня президент, виступаючи на могилі Тараса Шевченка, пообіцяв розвивати українську, як єдину державну мову, та фактично відмовився від такого статусу мови російської.

Читайте також:

"Свобода" зібрала для Януковича сотні тисяч підписів на захист української мови

Янукович пообіцяв не надавати російській мові державний статус

Янукович зробить все, щоб російська мова стала державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: