Вода погодинно чи підвищення тарифів. Як туристичний Львів готується до "сухих труб"

Дата публікації
Перегляди
6965
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вода погодинно чи підвищення тарифів. Як туристичний Львів готується до "сухих труб"

Фото: www.fest.lviv.ua

Нацкомісія на 25% підвищила ціни на електроенергію для всіх підприємств.

Вода погодинно чи зростання тарифів - уже за місяць українські водоканали можуть постати перед таким вибором. А все через рішення Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг - підняти тарифи на електроенергію для підприємств.

Що ж робитимуть у туристичному Львові? Адже, саме там добре пам'ятають часи, коли вода була тільки зранку і ввечері. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Наталка Шелестак добре пам’ятає роки, коли вода у Львові була погодинно, а не цілодобово. Удома постійно робили запаси – воду набирали в каструлі та відра, і навіть складали графік – хто й о котрій приймає душ.

"Битва за ванну, не мав права посидіти у ванні довше, бо потім наступні члени родини просто не встигали. І вода була рівно від 6-ї до 9-ї, я це пам’ятаю", - говорить мешканка Львова Наталка Шелестак.

Повертатися до такого життя жінка не хоче, але готова. Іще коли купувала квартиру, про всяк випадок встановила бак, що збирає воду.

"За 12 років ним не користувалися, хоча якщо буде ухвалене таке "чудове" адміністративне рішення, то, можливо, цей бак стане в нагоді", - каже Наталка Шелестак.

Нажахані отримувати воду погодинно - кав’ярні та ресторації. Якщо цілодобового постачання не буде – про туризм, кажуть, можна забути.

"Робили нещодавно вулицю Личаківську і воду відключали від 8-ї ранку до 8-ї вечора. О другій дня ми мусили закривати двері і переставати приймати гостей і розраховувати тих, що сиділи", - розповідає керівниця проектів мережі ресторанів Вікторія Христенко.

В Україні воду будуть подавати погодинно або підвищать її ціну для населення

В Україні воду будуть подавати погодинно або підвищать її ціну для населення

Проблема з цілодобовим постачанням води може виникнути, бо Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг іще в червні підвищила ціну на електроенергію для підприємств на 25%. Водоканали опинилися на межі банкрутства.

"Якщо ми будемо говорити про Львів, Харків - це десятки мільйонів гривень. І цих коштів наразі просто фізично немає для того, щоб купити електрику за передоплатою", - каже віцепрезидентка асоціації "Укрводоканал-екологія" Ольга Бабій.

Надзвичайною називає проблему директор "Львівводоканалу". Наразі його колеги в усій країні вирішують, що робити і звідки брати гроші. Каже, Львів погодинне водопостачання не розглядає. А от підвищення ціни - цілком реальне.

"Якшо є слабші міста, які не мають достатньо коштів у бюджеті, щоб покрити цей дефіцит, то такий ризик є високий", - пояснює начальник комунального підприємства "Львівводоканал" Дмитро Ванькович.

Обидва сценарії - вода погодинно та підвищення тарифів - водоканали не приваблюють. А от третій варіант, кажуть, - найбільш помічний.

"Ми вимагаємо, щоб вони не збільшували тарифи в таких величезних розмірах, а знайшли можливість нам постачати дешеву електрику і ми самі цей механізм знайшли. Просто дайте нам таку законодавчу можливість", - говорить Ольга Бабій.

Асоціація водоканалів уже звернулася до Кабінету міністрів із пропозицією, щоби комунальні підприємства купували електрику як споживачі - за півтори гривні, а не за новим тарифом - у дві з половиною. І хоча часу залишилося менше місяця, відповіді від міністрів іще немає.

Марічка Кужик, Олена Мацюцька

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6965
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація