Вода сягала вікон: у Вінницькій та Одеській областях негода попсувала людям житло та урожай

Вода сягала вікон: у Вінницькій та Одеській областях негода попсувала людям житло та урожай

У селі Клембівка рятувальники відкачали близько 200 тонн води з дворів та городів.

На Одещині, в Ізмаїльському районі, дощами залило майже два десятки подвір'їв - вода сягала вікон. В одній з хат підмило глиняну стіну, через що вона завалилася. Літню господиню тимчасово прихистили сусіди. Місцева влада визнала підтоплення природним лихом. Нині рахують збитки і вирішують, яким буде розмір матеріальної допомоги потерпілим.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Водночас негода не оминула і Вінниччину. У селі Клембівка затопило кілька вулиць. Воду із хат довелось відкачувати. Крім того, злива затопила городи і зруйнувала дорогу. 

"Усе поспливало, посуд плавав, що було - все плавало",  - бідкається мешканка Клембівки Ольга Тітаренко, будинок і подвір'я якої зруйнувала негода.

Потужна злива налетіла на Клембівку раптово ввечері. За лічені хвилини вулиці перетворилися на бурхливі потоки. 

Дощ із градом знищив усю городину. 

"Все знесло: полуницю, помідори, кабаки, все. Повний колодязь води", - розповіла Ольга Бессонова, мешканка Клембівки.

Воду із дворів та городів помпами відкачували рятувальники. Вони зазначають, що відкачали близько 200 тонн води. До розчищення доріг, які покрило шаром багнюки, залучили важку техніку. 

Місцеві жителі розповідають, що Клембівку заливає постійно, оскільки частина вулиць розташована в низині та ярах, куди збігає вода. Дренажної системи чи дамби тут нема.

Водночас голова Ямпільської райради Сергій Гаджук зауважив, що дамбу будувати ніхто не буде, однак постраждалим від стихії допоможуть. Торік, після подібного підтоплення, чиновники виділяли до 5 тис. грн компенсації на кожну хату. Як буде цього разу - невідомо.

"Дивимося на збитки. Будемо ухвалювати рішення, яку надати допомогу. Ми вже бачимо: тут бабуся живе, її вчора на руках виносили, бо вода була в кімнаті. Щоб ми закрити ці яри, нам треба дамбу під поля над селом, але поки що не можемо сказати, (оскільки - ред.) це дуже великі гроші",  - зазначив Гаджук.

Поки допомоги нема, люди самотужки вигрібають багнюку із хат. Вони зазначають, що ремонтів робити поки що не будуть, оскільки синоптики знову прогнозують у регіоні потужні зливи. 

Вода сягала рівня вікон: потужна злива накоїла лиха у селі Вінницької області

Вода сягала рівня вікон: потужна злива накоїла лиха у селі Вінницької області

Нагадаємо, У багатьох регіонах країн напередодні йшли сильні дощі з грозами. У Хмельницькій області, зокрема, село Велика Левада залило дощем.

Повʼязані теми:

Наступна публікація