Вода три години на добу або скажені тарифи: Борислав став заручником підвищення цін на електроенергію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Місто не може дозволити собі насос, який викачує воду.

Жителі міста Борислав на Львівщині отримують воду за графіком усього три години на день. Це сталося через скасування дешевих нічних тарифів на електропостачання для підприємств, адже місто розташоване на нафтовому родовищі, і водоканал закачував для жителів воду за кілька кілометрів саме вночі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Бочка, куди я набираю запас – туалет спустити, посуд помити. Для їжі ми ходимо в криницю, ось стоять баклажки", - показує запаси води мешканка Борислава Любов Багрій. З 1 січня воду в місті вмикають лиш три години на добу – від 18:00 до 21:00 вечора. "Ми максимально користали з нічного тарифу. Вартість електроенергії для підприємства 67 копійок. Зараз укладена нова угода. Вартість електричної енергії 2,87 гривень", - пояснив міський голова Борислава Ігор Яворський.

ВідеоЖителі Борислава отримують воду лише три години на добу

На Львівщині воду отримують по графіку. Все - через скасування дешевих нічних тарифів на електропостачання для підприємств. Адже сам Борислав розташований на нафтовому родовищі, і водоканал закачував для міста воду за кілька кілометрів саме вночі. Що планує робити міськрада і як рятуються люди - у сюжеті. 

Жителі Борислава отримують воду лише три години на добу

Новації для міського бюджету - суттєвий удар, адже Борислав закачує воду у резервуари за 15 кілометрів. У самому місті викачувати питну воду не можуть, бо воно розміщене на нафтовому родовищі. "Піднімаємо воду на висоту 250 метрів. Протяжність магістрального водогону - 15 км. Щоб підняти воду на висоту, потрібне потужне насосне обладнання, яке, власне, використовує велику кількість електроенергії", - пояснив мер.

Тож комунальникам довелося зменшити запаси води втричі, але з 5,5 тисяч кубометрів, які отримує місто, до людей доходить не все – багато стікає у землю крізь діри у трубопроводі. "Коли наповнюємо трубопроводи,  наповнюємо резервуари і подаємо воду мешканцям, мешканці беруть, а решта все втікає через ці нещільності", - визнає головний інженер водоканалу Олексій Ясиницький.

Грошей на ремонт трубопроводу у міськраді немає, тому Борислав уже роками отримує воду з обмеженнями - чотири години зранку та чотири увечері, а тепер і це для мешканців міста було б за щастя. Що робити далі – у міськраді не знають, бо, кажуть, місцеві тарифи для людей і так непідйомні. "27 гривень виходить за кубометр. Звідки можна більше платити", - дивуються чиновники.

У міськраді написали листа до уряду із проханням про допомогу. "Щоби покрити цю потребу в електричній енергії, тариф мав би бути десь 50 грн за м/куб. Ми розуміємо, що такого тарифу, мабуть, в Україні не існує", - каже міський голова. Поки влада Борислава чекає на відповідь, 35 тисяч жителів міста змушені носити додому воду у пляшках та відрах.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик

Залиште свій коментар

Вибір редакції