Водіям дозволили сідати за кермо напідпитку

Тепер при показаннях до 0,2 проміле водій вважається "умовно тверезим".

Мін'юст зареєстрував спільний наказ МВС та МОЗ про порядок виявлення тих, хто керує автомобілем, перебуваючи в нетверезому стані. Головне нововведення - можна їздити, маючи в крові до 0,2 проміле (0,0002 г/л, для цього достатньо випити 20 грамів горілки або склянку пива) алкоголю, раніше було 0 проміле.

"Ця зміна в інструкцію може внести сум'яття в уми тих, хто за кермом, - вважає лікар-нарколог наркодиспансеру Київської області Владислав Нестеренко. - Якщо раніше водій знав, що пити за кермом не можна, то тепер деякі почнуть розраховувати: мовляв, при моїй масі в 80 кілограм можу випити келих пива і буде 0,2 проміле, тому можна сідати за кермо. Це серйозний ризик, тому що в крові людини завжди є певна кількість спирту (до 0,07 проміле), який виходить від розщеплення, наприклад, вуглеводів. У сумі з випитим пивом або горілкою буде перевищення вмісту алкоголю. Сідати за кермо після 100 грамів горілки можна не раніше ніж через 4 години ".

Начальник департаменту ДАІ МВС України генерал Сергій Коломієць пояснює, показники підвищили для того, щоб гарантовано захистити водія в суперечливих ситуаціях при визначенні - п'яний він чи ні, адже старі прилади-індикатори ( "трубочка" в яку водія просили подути) показували, що спирт в організмі є, незалежно від його складу.

"Пити за кермом, як і раніше не можна, але людина може приймати спиртовмісні ліки, виписані лікарем (наприклад, корвалол від серця або сік подорожника на спирту при захворюваннях шлунку – Ред.), А цифровий прилад для визначення вмісту алкоголю в крові покаже, що в ній є спирт, - каже Коломієць. - Тепер при показаннях до 0,2 проміле водій вважається умовно тверезим".

Читайте також:

Українським водіям можуть дозволити алкоголь за кермом

Водії зможуть писати SMS-скарги на інспекторів ДАІ

ДАІ визначить, скільки можна випити за кермом

ДАІ доводить: використання "Візиру" законне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: