Водії-маніяки та безправність у разі ДТП: чим ризикують українці при користуванні нелегальним таксі

Більшість водіїв сервісів перевезень не мають необхідної ліцензії.

Абсолютна більшість таксистів в Україні працюють нелегально, а поширення мобільних додатків із опцією замовлення машин із водієм лише примножує кількість нелегальних перевізників. Які в разі ДТП не несуть відповідальності за травмування своїх пасажирів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Тетяни за місяць весілля, а на обличчі – з десяток швів. Дівчина потрапила в аварію з водієм таксі, якого замовила через відомий додаток. "Винний наш водій, який не пропустив машину, котра їхала по головній та врізалася в нас. Вікно розбилося, осколки полетіли на мене", - розповіла постраждала Тетяна Сова. Від таксі вона отримала "компенсацію" в 40 гривень – їй повернули вартість поїздки.

Відео90% українських таксистів не несуть відповідальності за життя клієнтів у разі ДТП

Трагічні випадки з водіями таксі непоодинокі. Наприклад, два місяці тому в Одесі знайшли мертвою дівчину, в убивстві котрої зізнався 25-річний таксист, який підвозив її уночі.

Як запобігти таким ексцесам – радить керівник Держукртрансбезпеки Михайло Ноняк. "Я також користуюся послугами таксі. Сідаючи в автомобіль, а він вибачте розвалюється, чи водій неадекватний, чи взагалі це незрозуміла особа, яка по вас приїхала – він повинен мати, як мінімум, ліцензію", - каже фахівець. Якщо такий документ відсутній, це означає, що водій не конче проходить медогляди і слідкує за технічним станом свого авто.

Фотогалерея На Херсонщині таксист зробив повією 12-річну дівчинку (6 фото)

Журналісти вирішили перевірити, скільки водіїв таксі таки мають ліцензії. З 10 її показали лише двоє. Вона коштує майже 2 тисячі гривень, однак більшість кермувальників її не купують, бо бояться податків. В Укртрансбезпеці кажуть, що після поширення мобільних додатків нелегалів стало ще більше. Навіть у самих службах не приховують – водієм може стати будь-хто. "Юридично наші відносити з водієм такі, що вони є замовниками наших послуг, тобто ми допомагаємо їм просто працювати в системі, але ми не працевлаштовуємо їх", - пояснила керівник одного з філіалів подібних сервісів таксі Дарина Мудрак.

Нелегальних перевізників, у разі їх виявлення, штрафує служба транспортної безпеки – на 17 тисяч гривень. "Якщо трапилась якась подія або ДТП, то людина не застрахована. Ніякої відповідальності водій транспортного засобу за вас не несе", - пояснює інспектор такої служби. Юристи кажуть, що такі випадки рідкісні, бо притягти до відповідальності сотні диспетчерських служб дуже непросто. Найчастіше постраждалим слід не затягувати та звертатися до суду.

Залиште свій коментар