Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Водохреще-2020: рятувальники і лікарі розповіли, як правильно пірнати в холодну воду

Рятувальники кажуть, що без ополонок стало навіть більш небезпечно.

Успіх купання на Водохреще залежить від сили віри. І хоч цьогоріч навіть з ополонками не склалось через аномально теплу зиму, не кожна водойма придатна для купання, кажуть рятувальники, і радять іти тільки на облаштовані пляжі, йдеться у ТСН.16:45.

Водохреще без криги і від цього тільки проблеми, кажуть рятувальники. Тепер їм треба стежити більш пильно, бо люди можуть купатися будь-де. На одному зі столичних пляжів готуються до святкувань. Робітники закінчують ладнати пірс. До роботи беруться і водолази. Вони прибирають із дна каміння, гілки та скло.

"Важлива справа - ми готуємо пляж під масовий захід, щоб люди не поламали ноги об каміння", - каже водолаз Київської рятувальної аварійної служби Андрій Шабанов.

Відео Рятувальники радять занурюватись у воду на Водохреще лише на облаштованих пляжах

Успіх купання на Водохреще залежить від сили віри. І хоч цьогоріч навіть з ополонками не склалось через аномально теплу зиму, не кожна водойма придатна для купання, - кажуть рятувальники і радять іти тільки на облаштовані пляжі. Як підготуватись до випробування - у сюжеті.  

Рятувальники радять занурюватись у воду на Водохреще лише на облаштованих пляжах

У столиці обіцяють облаштувати 16 місць для купання. Там чергуватимуть і рятувальники, і медики. Лікарі закликають купатися без жодного екстриму - не забігати у водойму і не стрибати з висоти. Довго борсатися у воді і занурюватися з головою не рекомендують. Особливо людям з проблемами з тиском.

Як купатися правильно демонструє керівник водолазної служби. Головне правило - робити все обережно і водночас швидко. Перебувати у воді не довше, ніж хвилину.

Лікарі також нагадують, що купання протипоказані людям із хронічними хворобами легень, серця і нирок. Небезпечні вони і для маленьких дітей.

Починати готуватися до купання радять не менше, ніж за 10 днів. То ж тим, хто не готувався, краще перенести Водохреща на наступний рік.

 "Напередодні не вживати алкоголь, рекомендую людям приймати контрастні душі - тепла, гаряча вода", - застерігає  сімейна лікарка Наталія Шевчук.

Досвідчені пірнальники додають, що головне - бути морально готовим до випробування холодом.

Нагадаємо, ПЦУ напередодні свята Водохрещі 19 січня розповіла, що жодного церковного припису про купання в ополонці в цей день нема, а для українців це раніше не було поширеною традицією. 

Кореспондент ТСН Святослав Родюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції