Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Водопостачання у зону конфлікту": у президента розповіли, що обговорювали на засіданні ТКГ

"Водопостачання у зону конфлікту": у президента розповіли, що обговорювали на засіданні ТКГ

Українська сторона продовжує наполягати на звільненні утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх".

25 червня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке проходило у форматі відеоконференції за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей у складі української делегації. Під час дискусії українська сторона в ТКГ наголосила на важливості встановлення сталого та всеосяжного режиму припинення вогню.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

У межах робочої групи з безпекових питань обговорювалася низка пропозицій, внесених українською стороною, зокрема:

  • протимінна діяльність та забезпечення безпеки для мирного населення; 
  • нові точки розведення сил і засобів; 
  • забезпечення сталого припинення вогню;
  • необхідность забезпечення повного й безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї тимчасово непідконтрольної території.

"Лише в період з 1 до 23 червня 2020 року зафіксовано 39 випадків недопуску спостерігачів СММ ОБСЄ через блокпости уздовж офіційних дорожніх коридорів перетину лінії розмежування на непідконтрольну уряду України територію", - зазначила пресслужба.

Водночас українська сторона підкреслила готовність надати необхідні безпекові гарантії та сприяння СММ ОБСЄ для розслідування інциденту з пошкодженням камери спостереження Спеціальної моніторингової місії в районі н.п. Широкине (Донецька область), яке сталося 22 червня унаслідок обстрілу з непідконтрольної уряду України території.

Також українська сторона запропонувала провести додаткове засідання безпекової групи для досягнення прогресу в питанні розведення сил і засобів на проєктних ділянках до наступного засідання ТКГ.

У пресслужбі поінформували, що після двотижневої перерви було відновлено роботу українського оператора мобільного зв’язку в ОРДЛО України.

"Українська сторона ініціювала обговорення підходів до розв'язання екологічних проблем в ОРДЛО України. Зокрема, порушила питання безпечного зберігання радіоактивних матеріалів, які знаходяться в ОРДЛО України, та можливості формування групи експертів під егідою МАГАТЕ для моніторингу ситуації. Також делегація порушила питання забезпечення водопостачання у зоні конфлікту", - додає сайт президента.

У межах робочої групи з політичних питань українська делегація надала сторонам консультацій календарний план підготовки та проведення місцевих виборів у встановлений законодавством термін. Окрім того, було наголошено на можливості проведення виборів в ОРДЛО виключно після деескалації, виведення іноземних військових підрозділів та техніки, роззброєння незаконних збройних формувань і відновлення контролю з боку уряду України над державним кордоном у зоні конфлікту.

Українська сторона продовжує наполягати на звільненні утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх".

"Делегація України знову наголосила на готовності відкрити два нових КПВВ у Луганській області з гуманітарних міркувань, а також укотре підтвердила готовність надати гарантії безпеки на період побудови інфраструктури КПВВ з боку тимчасово окупованих територій за умови реального проведення робіт", - повідомляє пресслужба.

Наступний раунд консультацій у межах ТКГ запланований на 8 липня.

"Українська сторона робить усе можливе для виконання домовленостей лідерів країн-учасниць Нормандського формату, досягнутих у Парижі 9 грудня 2019 року, для забезпечення якнайшвидшого проведення наступного саміту в Берліні", - зазначила пресслужба глави держави.

Підсумовуючи дискусію, модератор від ОБСЄ посол Хайді Грау позитивно оцінила активізацію роботи української сторони, зазначивши, що це внесло конструктив у роботу усіх груп ТКГ.

Нагадаємо, 11 червня вперше у складі української делегації у ТКГ окремі райони Донеччини представили журналісти Денис Казанський та Сергій Гармаш, тоді як окремі райони Луганщини - голова Міжнародної громадської організації та юрист Вадим Горан, а також лікар Костянтин Лібстер. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції