Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Водорості вбивають Дніпро: риба гине через задуху, а люди йдуть на ризик

Гіперцвітіння утворює плівку над водою.

Дніпро останнім часом починає квітнути раніше звичайного, і триває цей процес кілька місяців. Серпень - пік цвітіння. Температура води в цей час найвища, тому водорості розмножуються шаленими темпами і загрожують не тільки рибам, а й людям. 

Синьо-зелені водорості - причина цвітіння Дніпра. Для людей вони майже безпечні, а для водойм становлять велику загрозу, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

Біолог Володимир Червак показав, як ці водорості окупували один із найпопулярніших столичних пляжів. Цього року вода у Дніпрі прогрілась уже наприкінці квітня, тож цвітіння розпочалось на кілька місяців раніше. Головними причинами вчені називають глобальне потепління і неконтрольоване використання фосфатних мийних засобів та азотних добрив.

"Коли відбувається гіперцветіння, вони підіймаються на поверхню і створюють плівку. Відбувається інтенсивний фотосинтез поверхневої води, а в глибинних є дефіцит кисню... Вони використовують кисень для свого дихання особливо вночі і можуть викликати нічні замори риб", - вважає експерт.

Зелені водорості, насамперед, загрожують рибі. Багаті на білок рослини, коли гинуть, виділяють небезпечні токсини. Вони містять ендотоксин і цей токсин може також викликати інтоксикацію риб.

Для людей цей токсин небезпечний лише у великих дозах. Відтак, питання - купатися чи не купатися у зеленій воді - кожен вирішує для себе сам. Вони містять альготоксини, тобто токсичні речовини. Якщо ви будете купатись там, де їх дуже багато, у вас можуть бути алергічні всякі прояви алергії, попередив спеціаліст.

На одному зі столичних пляжів, відпочивальники хлюпаються, бавляться і водорості намагаються не помічати. Кажуть, до щорічного цвітіння Дніпра звикли, хоча й зізнаються, що купатися у зеленій воді неприємно.

Колись головним ворогом цих водоростей був білий товстолобик. Його вирощували в штучних умовах і випускали в акваторію Дніпра. Синьо-зелені були їхньою найулюбленішої їжою і вони з'їдали понад 20% рослин і допомогали рятувати Дніпро. Тепер цю рибу ніхто не розводить, а кількість викидів у річку зростає. Якщо не почати боротися з такими водоростями, кажуть вчені, наслідки можуть бути катастрофічними.  

Якщо не товстолобик - вчені запропонували ще один сучасний спосіб боротьби - збирати синьо-зелені водорості і робити з них екологічне паливо.

Іван Воробйов

ВідеоЗа крок до катастрофи: раннє цвітіння Дніпра загрожує рибам та людям

Дніпро останнім часом починає квітнути раніше ніж зазвичай, і триває цей процес до кількох місяців. Серпень - пік цвітіння. Температура води в цей час найвища, тож водорості розмножуються шаленими темпами и становлять загрозу не тільки рибам , а й, навіть, людям. 

За крок до катастрофи: раннє цвітіння Дніпра загрожує рибам та людям

Залиште свій коментар

Вибір редакції