Волинець: на Засядька ставлять надзавдання

Депутат Михайло Волинець вважає причиною аварії на шахті ім. Засядька є серйозне збільшення швидкості видобутку вугілля.

Михайло Волинець, член Державної комісії з розслідування причин вибуху метану 18 листопада, наголосив, що більше ніхто з членів комісії не підтримав це твердження. 

Водночас, за словами депутата, середньодобовий видобуток вугілля на 4 лави шахти імені Засядька становить 8,5 тисяч тонн вугілля. Бувають дні, коли на-гора підіймають і більше 10 тисяч тонн. Водночас, на сусідній шахті "Щогловська - глибока", де роботи ведуться на такій самій глибині і на аналогічних пластах, на 3 лави встановлено план здобичі 4,5 тонн вугілля на добу. "Відчуйте різницю", - сказав Михайло Волинець. "Техніка на Засядька дозволяє добувати таку кількість вугілля, але технологічно це неприпустимо", - впевнений член Держкомісії. 

Михайло Волинець пояснив: "Щогловська" має державну підтримку, "тому їм трохи легше". А шахта ім. Засядька, за його словами, "що заробить, те й має, тому і прагне всіма силами збільшити видобуток вугілля. На людські життя не зважають". 

За словами Волинця, необхідно надати шахті ім. Засядька державну підтримку, і відповідно, забезпечити надійний державний контроль.

"Я про це говорив на одному з засідань комісії. Близнюк (голова Донецької обласної ради - "Острів") зі мною погодився: "Михайло правильно говорить - інтенсивність вуглевидобування на Засядька треба зменшити", - повідомив Михайло Волинець. 

Він також повідомив, що в розмовах із ним шахтарі підтверджували, що напередодні аварії датчики рівня метану "зашкалювали".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: