"Воля може бути залізна, проте не тіло": Супрун пояснила, як ризикують українські політв’язні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Важко гарантувати, що все добре завершиться навіть у разі припинення протестного голодування.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун нагадала, що кожного дня українські політв’язні, які оголосили голодування, дедалі більше ризикують своїми здоров’ям та життям.

"Бранці Кремля, які тримають протестне голодування у російських тюрмах - Олег Сенцов, Володимир Балух, Олександр Шумков - мають сталеву волю і щодня демонструють її усьому світу. Ми знаємо, що вони сильні та гідно тримаються", - написала Супрун у Facebook.

Вона пояснила, що довше людина голодує - то більший ризик зупинки серця чи ушкодження мозку через брак енергії чи вітамінів. "Поступове вичерпання запасів відбивається на всіх системах", - наголосила вона.

Водночас, важко зробити прогноз і гарантувати, що все добре завершиться навіть у разі належного піклування і припинення протесту після задоволення вимог. Урядовиця зазначила, що на таких термінах дуже важливе ненасильне медичне піклування, що забезпечує вітамінами та електролітами, без яких мозок і серце не змогли би працювати.

"Натомість до жодного з в’язнів не допускають українських і міжнародних лікарів. Ані до тих, хто голодує, ані до тих, хто має тяжку хворобу, як Павло Гриб, ні до кого", - нагадала Супрун.

Вона додала, що кожен ув’язнений українець в РФ щодня зазнає тиску та порушень своїх прав. "Неодноразово відбувалися тортури. Стан в’язнів постійно погіршується", - наголосила в.о. міністра.

"Україна неодноразово зверталася і буде продовжувати звертатися до Російської Федерації з проханням допустити до українських бранців незалежних представників від Amnesty International, Doctors Without Borders/ Médecins Sans Frontières (MSF) та українських лікарів для обстеження й надання належної допомоги", - запевнила Супрун.

ВідеоДенісова попросила посла США в Україні вплинути на РФ для доступу до політв'язнів

Омбудсмен Людмила Денісова попросила посла США Марі Йованович вплинути на Москву. Для того, щоб Росія дозволила відвідати наших бранців, зокрема і кінорежисера Олега Сенцова. Йованович розповіла, що посол США у Москві теж звертався із проханням відвідати бранця. Але відповідь так і не отримав. Олега Сенцова утримують у колонії "Білий ведмідь" за полярним колом. Він голодує вже 60-й день з єдиною вимогою - звільнити всіх українських бранців Кремля.

Денісова попросила посла США в Україні вплинути на РФ для доступу до політв'язнів

Нагадаємо, 19 березня Володимир Балух оголосив безстрокове голодування через незгоду із судовими переслідуваннями, які називає сфальсифікованим. В окупованому Криму так званий "суд" засудив Балуха до п'яти років позбавлення волі в рамках двох кримінальних справ. 

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. Українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті.

Згодом утримуваний у СІЗО російського Брянська український військовий Олександр Шумков оголосив голодування. "Дізнавшись новини про Олега Сенцова, Олександр починає голодування солідарності. Він давно хотів цього - об'єднати всіх українських політв'язнів в Росії", - написала тоді активістка Олена Глушко.

Вибір редакції