"Вони продали дітей". Жителька Дніпропетровщини вимагає повернути дівчат, яких вона опікала більше 10 років

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Жінка нарікає, що через непорозуміння з однією з прийомних дівчат, вона втратила інших дітей, які ніколи не скаржилися на неї.

Жителька смт Петропавлівка Дніпропетровської області вже півроку намагається повернути дітей, яких у неї відібрали з-під опіки. Як запевняє жінка, співробітники ввели її в оману, скориставшись поганими стосунками, які склалися в неї з однією з підопічних.

Любов Носовська розповіла ТСН.ua, що першу дівчинку вона взяла під опіку більше 10 років тому. Дворічну Юлю тоді покинула рідна матір. З часом у Юлі виявили помірну розумову відсталість і замість школи її довелося віддати до інтернату в сусідньому місті Першотравеньський, в якому вже 15-річна дівчина досі проводить по кілька днів на тиждень.

Діти, опіка, Петропавлівка_3
ТСН.ua
Любов Носовська з підопічною Юлею

В інтернаті Носовська помітила дівчинку Наталю, яка також мала складну долю. Від неї відмовилася попередня прийомна родина, проте дівчинка припала до душі Носовській, тож вона зважилася забрати під опіку і її також. 

Дівчата зростали, і різниця у віці ставала більш відчутною. У Наталі з'явилися свої подруги і хлопець, а Юля, яка через вади розвитку має мислення як у 6-7 річної дитини, почала почуватися самотньою. Вона просила у Носовської взяти їй сестричку. 

Близько двох років тому Носовська, вже досвідчений опікун, яка виростила і трьох власних дітей, пристала на вмовляння дівчинки і звернулася до місцевої Служби з прав дитини з проханням про взяття під опіку ще однієї дитини.

Соціальні працівники запропонували Носовській забрати маленьку Лізу, якій на той момент було 6 років. Проте Лізу дозволяли взяти під опіку лише з двома дорослими сестрами – Веронікою і Олею. Носовська погодилася.

Діти, опіка, Петропавлівка_2
ТСН.ua
Юля з маленькою Лізою

Минулого року, відколи Оля почала навчатися в училищі у Дніпрі, у Носовської почалися проблеми у стосунках з дівчиною. Як розповіла старша Оліна сестра Вероніка, Оля була невдоволена тим, що Носовська не віддає їй всі гроші з держдопомоги, яка виділяється на дітей під опікою. Водночас Олі видавали гроші на дорогу, забезпечували харчуванням, одягом та рештою необхідних речей.

Своєю чергою Носовська скаржиться на те, що Оля перестала з'являтися вдома, пропускала навчання, могла не відповідати на телефон і, як виявилося пізніше, почала жити зі своїм хлопцем в іншому місті. Носовська почала нервувати через це.

"Оля не живе вдома, не ходить на навчання, якщо з дитиною щось трапиться, я відповідатиму. Я Олі кажу, що так не має бути, вона до 18 років має бути вдома. Вона каже, що ні, буде там. Я запропонувала разом піти до служби у справах дітей, щоб вона пояснила, що хоче жити не вдома, а в хлопця, і нас з нею якось розсудять. Оля не приїхала, хоча обіцяла…" – нарікає Любов Петрівна.

У липні 2017 року жінка самостійно звернулася до Служби в справах дітей, де їй порадили написати відмову від Олі. Проте, зважаючи на те, що вони з Лізою сестри, то відмовитися треба було і від молодшої доньки. 

"Мені було шкода Лізу. Я їм говорила, що Оля все одно не буде жити разом з Лізою, і Лізу віддадуть чужим людям. А ми Лізу любимо, вона до нас звикла. Але щоб врятувати Юлю і Наташу, які живуть в мене вже більше 10 років, я написала відмову і від Лізи", – сказала жінка.

За кілька місяців Носовську викликали до ССД на комісію, яка розглянула її звернення та погодила вилучення дітей. Того ж дня до неї додому приїхали соцпрацівники і заявили, що забирають усіх дітей, які були в неї під опікою, пояснивши, що саме таке рішення ухвалила комісія. 

За словами Носовської, під час засідання комісії вона не усвідомлювала, що в неї хочуть забрати всіх дітей. Жінка нарікає, що таке рішення є безпідставним.

Також вона наголошує, що вилучення в неї всіх дітей було сплановане заздалегідь зі злочинним умислом, щоб віддати її дітей іншому опікуну – Олександру Гончарову, у прийомній родині якого зараз перебуває вже 12 дітей.  "У них скоріш за все було вже домовлено з ним, він їм заплатив за дітей", – впевнена Носовська.

ВідеоНасильство над дітьми: поліцейський розповіла, як захистити наймолодших

Зоя Мельник – співробітник патрульної поліції Одеси. За три роки своєї служби вона стала свідком безліч випадків насильства над найменшими. Дітей б`ють, морять голодом, знущаються та навіть вбивають власні батьки. Жінка створила спільноту, аби допомагати найменшим українцям і захищати їхні права.

Насильство над дітьми: поліцейський розповіла, як захистити наймолодших

З відкритих джерел відомо, що Гончарова обвинувачували у нанесенні легких тілесних ушкоджень двом своїм підопічним дітям. У червні 2017 року Петропавлівський суд ухвалив рішення про зняття кримінальної відповідальності з підсудного у зв'язку з каяттям обвинуваченого.

Носовська і сестри Юлі та Лізи нарікають, що після суду Гончаров не змінив своїх методів виховання. Так, Ліза поскаржилася своїй сестрі Вероніці, що опікун б’є її, тягає за вуха, а нещодавно вдарив головою об стіл. 

Своєю чергою Юля постійно відмовляється їхати з інтернату додому до нового опікуна, скаржиться, що її там ображають, і проситься до мами – Любові Носовської.

Як розповіла вчителька Юлі в інтернаті Наталія Семенівна, у дівчини також почастішали епілептичні напади з того часу, як її передали новій родині. А на Носовську, запевняє вчителька, дівчина ніколи не скаржилася. 

Носовська намагалася повернути під свою опіку дітей – принаймні Юлю і Наталю, яких, як вона вважає, забрали незаконно. До речі, 17-річна Наталя, яка навчається в училищі у Дніпрі, на вихідні все одно приїжджає жити до Носовської, не визнаючи нового опікуна. Проте з Юлею, яка має інвалідність, справа складніша.

ВідеоМикола Кулеба коментує резонансну ситуацію з булінгом у столичному ліцеї, що призвів до тяжкої травми дитини

У нас в гостях Микола Кулеба - Уповноважений Президента України з прав дитини. Фахівець дав оцінку ситуації, що склалася в одному з столичних ліцеїв, де семикласникові Максиму зламали хребет його ровесники, прокоментував санкції, які було застосовано до відповідальних вчителів. Також пан Микола розповів про методи протистояння булінгу в школах.

Микола Кулеба коментує резонансну ситуацію з булінгом у столичному ліцеї, що призвів до тяжкої травми дитини

Любов Петрівна запевняє, що зверталася до районної Служби з прав дитини, проте там їй не допомогли. Навіть місцеві адвокати, каже жінка, відмовлялися від її справи.

"Я зверталася до кількох місцевих адвокатів. Вони одразу погоджувалися, казали, що повернути дітей буде нескладно, навіть без суду. Але потім відмовлялися від справи. Я думаю, що їх залякали", – каже Носовська.

Згодом Носовській вдалося знайти адвоката у районному центрі, який взявся за справу. Перше засідання у справі відбудеться вже за кілька тижнів.

Адвокат Олег Самуха зауважив, що у Носовської є всі підстави вимагати скасування рішення про вилучення дітей.

"Окружний адміністративний суд побачив ці підстави, тобто було відкрито провадження у справі. Є ознаки порушення прав і свобод цієї людини (Носовської, - ред.). У подальшому ситуація залежить від багатьох чинників. Поки що ми не знаємо, який спосіб захисту обере наш опонент. Перше засідання призначене на 23 квітня, яке є підготовчим. Відповідно, що з боку відповідача будуть надані певні документи – тут є широкий спектр варіантів, тому складно передбачати. У будь-якому випадку є підстави для скасування постанови Петропавлівської районної адміністрації про вилучення дітей. Але наскільки це право буде реалізовано у нашій правовій державі – це питання", – зауважив адвокат Самуха.

ТСН.ua звернувся за роз’ясненнями до Служби з прав дитини Петропавлівської РДА. Керівниця служби Олена Сікало повідомила, що зможе надати коментар пізніше, пояснивши це тим, що її нещодавно було призначено на цю посаду і їй потрібно розібратися у справі. За законом, установа має підготувати відповідь протягом п’яти робочих днів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції