"Вони жили небом і залишились там": побратими загиблих в авіакатастрофі Ан-26 поділилися спогадами про них

"Вони жили небом і залишились там": побратими загиблих в авіакатастрофі Ан-26 поділилися спогадами про них

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Вони жили небом і залишились там": побратими загиблих в авіакатастрофі Ан-26 поділилися спогадами про них

Facebook Павел Прядко

Викладачі згадують про групу курсантів, які загинули в авіакатастрофі, як найкращу на курсі.

Викладачі та товариші загиблих в авіакатастрофі в Харківській області членів екіпажу та курсантів шоковані втратою 26 побратимів і поділилися спогадами про них. 

Про це вони розповіли в екслюзивному інтерв'ю ТСН

Начальник кафедри Харківського національного університета Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, полковник Віталій Кирпенко не вірить, що командир екіпажу, який керував літаком, міг припуститися помилки. 

"Командир корабля - досвідчений льотчик. Не міг він припуститися помилки фатальної. Теж (він - ред.) - спортсмен-хокеїст", - каже Кирпенко. Він також розповів про суть навчальних польотів:

"Це планові польоти, штурмани виконують завдання. Це не для перевезення особового складу, в них у кожного своя парта, це саме для штурманів, які навчалися на цій машині". 

Щодо курсанта Олександра Харченка, якого в останній момент не допустили до навчань, Кирпенко зазначає, що це є випадковістю: "Людина не склала залік і не потрапила на політ". 

Полковник також поділився спогадами про загиблого офіцера Ашрафа Мсую: "У мене перший темношкірий хлопчик, який був в університеті взагалі. Я брав його на контракт 2011-2012 року. Він одним з перших дійшов до штурмана машини. Я його 15 років знаю". 

Старший викладач на кафедрі фізичного виховання Сергій Гуманюк, який два роки працював з загиблими курсантами, розповів ТСН, що пам'ятатиме хлопців життєрадісними: "Молоді, життєрадісні хлопці. Одна з найкращих груп на курсі". 

Побратими хлопців розповідають, що новину дізналися через інтернет, а потім їм почали телефонувати співслуживці: "Було таке передчуття, бо повинні були повернутися з практики".

Про загиблого Ашрафа Мсую розповідають що той мріяв стати офіцером ще 2016 року: "Він просився грати в команді, хотів бути офіцером вже тоді. Він на будівництві працював, був з бідної родини. (Ашраф - ред.) харків'янин, українець, вітчим білий, батько - лікар в Танзанії. (Він - ред.) залишився штурманом в навчальній бригаді". 

Курсант Олександр прокоментував загибель побратимів так: "Вони жили небом і залишились на небі, я не можу, мене просто розриває, молоді всі пацани".

Студенти вже почали викладати фото загиблих в авіакатастрофі. 133 група. Вічна пам’ять.

Опубліковано Павлом Прядком Пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Зазначимо, у соціальних мережах ширять фотографії загиблих членів екіпажу та курсантів. Це курсанти 2 та 4 курсу - 133, 153 та 151 груп  - Харківського національного університету повітряних сил імені Кожедуба. Володимир Олабін, Євген Скоробагатько, Олексій Остапенко, Віталій Вільховий, Богдан Матвійчук, Артем Дудла, Андрій Померанцев, Максим Хомячук, Роман Корчовський та офіцер Ашраф Мсуя. 

У соцмережах поширюють список прізвищ  начебто тих, хто був на борту. На папірці вони написані від руки. Їх важко розібрати. Біля двох прізвищ позначка - забрала швидка. Вже відомо, що з двох курсантів, які вижили під час катастрофи, сьогодні вранці один помер у лікарні. 

Близько 10 ранку рятувальники оголосили, що пошуково-рятувальна операція завершена. 

Катастрофа Ан-26: пошуково-рятувальна операція на місці катастрофи завершилась

Катастрофа Ан-26: пошуково-рятувальна операція на місці катастрофи завершилась
Наступна публікація